Ensto grupp tõi tänavu kevadel elektriautode laadimisseadmete tootmise Eestisse üle. Sügisel sõlmiti hankeleping Norra ettevõte Avinoriga, mille raames valmistab Ensto Ensek Norra lennujaamadele 1000 elektriautode laadimisjaama.

Norra hanke raames tarnitakse lennujaamadele EVB200-BS ja BSB seadmed (Chago Wallbox, millel on lukustusvõime ja targa võrgu tugi). Esimesed laadijad on juba paigaldatud ning ootavad kliendipoolset vastuvõttu.

Seadmed tulevad praktiliselt kõikidesse Norra lennujaamadesse. Paigaldatakse need lennujaamadesse, kus on reguleeritud parkimine – see tähendab, et juurdepääs parklale on piiratud ajakasutuse mõttes või tegemist on tasulise parkimisalaga.

Ensto Enseki Keila tehase juhi Kaarel Suuki sõnul on tegemist esimese suurtellimusega, mida elektriautode laadimisjaamade tootmismeeskond täitma asub. “Uue tootepere lanseerimiseks tuli meil palju ise õppida, uusi protsesse luua ning mitmeid koolitusi läbi viia. Võib öelda, et kaasatud oli terve tehas.”

Projekti algusest alates on igal kuul tõusnud laadimisjaamade tehaseüksuse tootmisnäitajaid. Sõlmitud leping kehtib kolm aastat ning ostja huvi korral saab lepingut pikendada.

Ensto pakub laadimisjaamaga koos võimalust soetada ka Ensto EV Manager tarkvara lahendus, mille abil saab klient jaamu monitoorida ning korraldada mh. tarbijatelt teenustasude kogumise.

Lähitulevikus saab vähemalt 3% Norra Avinor lennujaamade parkimiskohtadest kaetud Ensto elektriautode laadimisjaamadega. Norras on juba täna iga teine uus auto elektriauto ning on loogiline, et sõidukit parkides kasutatakse võimalust seda laadida.

Kaarel Suuki sõnul on elektriautode laadimisjaamad osa Ensto strateegilistest toodetest, mis keskenduvad nutika linna kontseptsioonile, kus linna taristu toimib asjade interneti põhimõttel.

“Me ei tooda lihtsalt laadimisjaama – Ensto pakub juurde pilvepõhist teenust, kus vastutame seadme korrasoleku eest ning teostame ennetavat hooldust,” viitas Kaarel Suuk.

Ühe olulise kliendina teenindab Ensto ka Fortum kontserni Charger & Drive segmenti, ja aina enam on suured võrguhaldajad ja -energiatootjad huvitunud Ensto toodetest uute võrgulahenduste väljaehitamisel.  Ensto Enseki tehas Keilas on grupi suurim ning sel on võimekus arendada nutikaid lahendusi.

Pilt: Ensto

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.