Teisipäev, 20. veebruar 2024
Suvi on lõppenud ning sel nädalavahetusel, ööl vastu pühapäeva tuleb kellad tunni jagu tagasi keerata. 29. oktoobril läheb ka meie rahvuslik lennufirma Nordica üle talvisele lennugraafikule.

Vaata talvist lennugraafikut siit

Nordica läheb sel pühapäeval üle talvisele lennugraafikule. Selle aasta suvehooajal märtsi lõpust kuni oktoobri lõpuni lendas kodumaise lennufirmaga kokku ligi 420’000 reisijat. See on 160’000 reisijat rohkem kui eelmise aasta suvel.

Sama perioodi jooksul sooritas ettevõte enam kui 6000 lendu erinevate Euroopa tõmbekeskuste vahel. Meie rahvuslik lennukompanii on olnud läbi aasta suurim vedaja Tallinna lennujaamas pakkudes pealinnast enim otselende. Kokku on sel aastal Eesti ettevõttega lennanud üle 515’000 reisija.

Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm ütles, et seljataga on pingelise kasvuga väga edukas suvehooaeg. ”Meie reisijate arv on ületanud sel suvel kõik prognoosid ja oleme selle eest tänulikud nii oma uutele kui ka senistele klientidele.”

Tamm lisab, et reisijate arvu on mõjutanud positiivselt ka Eesti eesistumine EL Nõukogus, kuid peamine tõus on tulnud siiski Nordica äri- ja puhkusereisijate usalduse kasvuga. Omamaist lennuettevõtet eelistab täna vähemalt iga neljas Tallinnast lendav reisija.

LENNUTEENUSTE JAGAMINE KASVAB

Lisaks Nordica oma lendude kasvule pakub ettevõte üha rohkem lennuteenuseid ka oma partneritele nagu LOT, SAS ning erinevad omavalitused Rootsis ja Hollandis.

Seetõttu on Nordica lennukipark kasvanud selle aasta algusest 7-lt lennukilt 16-le, millest 9 pakuvad teenust Eestist väljaspool ning üks lennuk on alates käesolevast talvest tagavara lennuki staatuses.

See võimaldab ühelt poolt veelgi parandada lendude toimumise kvaliteeti ning teisalt kasvatada ekspordi mahte, mis on mõlemad ettevõtte olulisteks prioriteetideks kasumliku ja jätkusuutliku lennuteenuse kindlustamisel.

Talveperioodil lendab rahvuslik lennukompanii Tallinnast 12-sse sihtkohta. Lennugraafikusse jäävad otselennud Stockholmi, Oslosse, Göteborgi, Münchenisse, Amsterdami, Brüsselisse, Peterburi, Trondheimi, Viini, Kiievisse, Varssavisse ja Vilniusesse.

Tuleval, 2018. aasta suvel taastuvad tänavused populaarsed suve- ja puhkuseliinid nagu Nice, Split, Rijeka, Odessa, Berliin, Hamburg, millele lisanduvad uute sihtkohtadena Musta mere äärne Constanta Rumeenias ja Ohrid Makedoonias.

Allikas: Nordica. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN