Rahvusliku lennufirma Nordica angaarides ja lennuplaanides leiavad peagi oma koha kaks Bombardier CRJ900 lainerit. Lennukite ostmiseks ning Nordicale rentimiseks emiteerib riigile kuuluv Transpordi Varahaldus OÜ 25 miljoni euro ulatuses võlakirju. Võlakirjade ostjaks on võrdsetes osades LHV pensionifondid ja LHV Pank.

Kokkulepete kohaselt saabub esimene lennuk Tallinnasse tänavu juunis ja teine juulis. Mõlemad õhusõidukid alustavad opereerimist hiljemalt augusti alguses.

PEAAEGU TUTTUUED LAINERID

Transpordi Varahaldus OÜ (TVH) emiteerib 25 miljoni euro ulatuses võlakirju 8-aastase tähtajaga. Võlakirjade ostjaks on võrdsetes osades LHV pensionifondid ning Eesti kapitalil põhinev LHV Pank.

Transpordi Varahaldus kasutab saadud kapitali kahe CRJ900 tüüpi lennuki soetamiseks ning edasi rentimiseks Nordicale. TVH juhatuse liikme Ergo Blumfeldt sõnul on seni nelja CRJ900 tüüpi lennukit omanud äriühingu tegevuse laiendamisele eelnenud põhjalik finantsanalüüs ning esimese majandusaasta positiivsed tulemused.

Üks õhusõidukitest jääb lendama Nodica enda liinivõrku, teine alustab reisijate teenindamist LOT Polish Airline liinidel. Üks olemasolev CRJ700 vahetatakse välja suurema CRJ900 vastu ja väiksem lennuk jääb varulennukiks Tallinna lennuväljale.

Lisanduvad lainerid on 2011. aastal Kanadas Bombardieri tehases toodetud ja hästi hooldatud ning on võrdväärsed Nordica olemasolevate mudelitega. Eesti lennufirma jätkab sama tüüpi lennukite soetamise strateegiaga, et maksimeerida lennukipargi kuluefektiivset käitamist.

AJALOOLISE KAALUGA TEHING

LHV abiga lisalennukite soetamine on läbi ajaloo suurim kommertskapitali kaasamine Eesti lennundusse. Varasemalt on peamisteks finantseerijateks olnud omanik- või partnerfirmad ning riik.

Nordica juhtide sõnul annab see tunnistust sellest, et Eesti kapitalil on tugev alus uskuda rahvusliku lennufirma ärimudeli toimimisse ja jätkusuutlikkusse. Finantseerija jaoks tegi otsuse langetamise lihtsamaks ettevõtte läbipaistvus ja struktuur, mis võimaldab eristada riske, ning pakkuda neile vastavalt parimat finantseerimislahendust.

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann tõdeb, et Transpordi Varahaldus on noor, kuid tugev ettevõte ning võlakirjadel on hea tagatis.

„Oleme veendunud, et Nordicat, kes uusi lennumasinaid kasutama hakkab, ehitatakse mõistlikult. Igat suuremat sammu astutakse ainult siis, kui on piisav kindlus, et see on majanduslikult kasulik ning parandab nii Nordica kui ka Eesti lennunduse positsiooni.“

Viisemann lisab, et see on just selline tehing, millelaadseid tahaks pensionifondidega järjest rohkem teha: “Teenime tulu oma pensionifondide klientidele, kuid teeme seda viisil, millest on kasu ka kogu Eesti ühiskonnale.”

Nordica laineri pardale astumine on iga reisija jaoks pidupäev!
MÕTLE JA TEGUTSE! KÕIK KULGEB PLAANIPÄRASELT

Eesti rahvuslik lennufirma Nordica laiendab plaanipäraselt äritegevust eksporditeenuste vallas ja lisanduvad lainerid lähevad ärimahu kasvu toetamiseks.

”Nordica lennukipark ja lendude maht on kasvanud piirini, kus majanduslikus mõttes on mõistlik omada enda varulennukit. See tõstab veelgi meie teenuse kvaliteeti ja selle stabiilsust, ning aitab kulusid kokku hoida,” räägib Nordica finantsjuht Ahto Pärl.

”Usaldusnivoo Eesti lennunduse vastu on tänasega tõusnud uuele tasemele. Me oleme algusest peale uskunud, et liigume õiges suunas ja antud tehing on üheks tugevaks tõestuseks toimivale strateegiale.”

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab ligi 300 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 117 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on ligi 180 000 klienti.

Allikas: rahvuslik lennukompanii

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.