Nordica lennutas juunis rekordarvu reisijaid, liinile tulemas tuttuus propellerlennuk

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Juunis tegi Nordica kõigi aegade rekordi, lennutades sihtkohta üle 60 000 reisija. Tallinnast väljuvate lendude arvestuses hoidis rahvuslik lennufirma kindlat esikohta. Suve hakul jõudsid Tallinna ka 2 ATR-lennukit, millega Nordica ja LOT ühisfirma Regional Jet hakkab osutama SASile teenust. Kokku renditakse 5 lennukit, millest üks peaks tulema Nordica liinidele.

Rahvusliku lennukompanii Nordica juunikuu reisijate arv purustas uue rekordi, ületades 60 000 piiri. Täpsemalt teenindas Eesti lennuettevõte 60937 klienti.

Reisijate osakaalult hoidis Nordica 27 protsendilise turuosaga Tallinnast väljuvate lendude arvestuses kindlat liidrikohta. Lähim konkurent püsis samal ajal 17,8 protsendilise turuosa juures.

Toomas Uibo, Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht rõõmustab: “Nordica turuosa Tallinna lennujaama reisjate seas oli 28,93%. Teisel kohal meie lõunanaabrid 17,56% ja kolmandal sakslased 11,78%-lise osakaaluga. Aasta kokkuvõttes on jooksvate nädalate alusel Nodica 25%-ga Tallinnas vaieldamatu turuliider.”

Kokku sooritas kodumaine lennuettevõte juunikuus 1027 lendu. Lendude toimumise protsent oli 99,67 ja 83,5 protsenti neist väljusid 15 minutilise täpsusega.

Rahvusliku lennukompaniiga lendajate seas olid populaarsemad sihtkohad Stockholm, München ja Brüssel. Toomas Uibo sõnul võib numbritega väga rahule jääda, kuigi väljumise täpsus on varemalt kõrgemgi olnud. ”Oleme kenasti eelarves ja suvehooaeg on meie jaoks väga hästi alanud. Eesti inimesed on rohkem reisima hakanud.”

Uibo lisab, et Eesti lennufirma töökas meeskond on väga tänulik, et Eesti reisijad esimese eelistusena valivad just rahvusliku lennukompanii. “Ootame ka järgnevatel kuudel head tulemust.”

Nordica ja LOT tütarettevõte Regional Jet sõlmis kevadel kuue aasta pikkuse allhankelepingu SASiga nelja ATR tüüpi lennuki Kopenhaagenist lähtuvate lähiliinide teenindamiseks. Esimesed kaks ATR-i on valmis liinile minema. Kolme ATR osas on eellepingud sõlmitud, neist kaks lähevad SAS liinidele, üks ATR72 hakkab teenindama Nordica liine, peamiselt Stockholmi ja Peterburi.

Toomas Uibo selgitab: “Tegemist on väga ökonoomse, uue ning mugava lennukiga, mis sobib ideaalselt opereerimiseks lühematel liinidel. Terava konkurentsi tingimustes on see majanduslikus mõttes sobilik täiendus Nordica lennukiparki. Teenusleping SAS-iga andis meile hea võimaluse selline lennukitüüp kasutusele võtta.”

“Äsja saime ka teada, et meie 2014. aastal valmistatud ATR72 on lennanud eelnevalt kõigest 100 tundi. Kui lennuki “värskust” autoga võrrelda, siis võrdub see tuttuue neljarattalise müügisalongist välja veeretamisega,” lisab Uibo.

Allikas: Nordica. Kaanepilt: Sten Ottep/Fifty Visual

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.