Nordica lennumasin sai 5. juuni intsidendi käigus väiksemaid vigastusi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Teisipäeva, 5. juuni hommikul katkestas Tallinnast Amsterdami lendama pidanud Nordica CRJ900 lennumasin vahetult enne õhkutõusu hoovõtujooksu, sest lennumasina suitsuandur andis häiret. Reisijad lennutati Amsterdami kell 14:00. Intsidendi käigus sai lennuk väikesi vigastusi.

5.juuni hommikul ärajäänud Amsterdami lend LO8173 väljus kell 14.00 Tallinna lennujaamast asenduslennuki ja uue meeskonnaga. Reisijad said asenduslendu oodata meeldivas ja hoolitsetud õhkkonnas. Keegi hilinemise üle ei nurisenud, nii tõsise intsidendi puhul on ooteaeg loomulik.

ÕNNELIK VAHEJUHTUM

Kodumaise lennufirma opereeritav 5.juuni lend LO8173 Tallinnast Amsterdami katkestas Tallinna lennurajal hoovõtujooksu. Hetkel on teada, et kapten reageeris tualettruumi suitsuanduri signaalile ning katkestas hoovõtu vahetult enne õhkutõusu.

Kõik reisijad evakueeriti lennurajal meeskonna poolt ja viidi bussiga terminali. Pardal oli 42 reisijat ja 4 meeskonna liiget, nendega oli kõik korras. Intsident toimus CRJ900 lennukiga, mis on valmistatud Kanada Bombardier lennukitehases 2011. aastal.

Foograaf Jüri Norkroos, kelle töökoht asub praktiliselt lennuvälja kõrval haaras kiirelt kaamera ja tormas pilti püüdma. Lennuk oli selleks hetkeks juba peatunud ning päästemeeskonnad tegutsesid.

“Sain kohe aru, et tegu ei ole mingi tõsisema vahejuhtumiga. Minu jaoks oligi see rohkem hasart, et midagi teistmoodi pildi peale saada,” räägib Norkroos.

This slideshow requires JavaScript.

NORDICA ON INTSIDENTIDEKS VALMIS

Kõik Nordica piloodid on treenitud reageerima igale väiksemale kõrvalkaldele lennuki süsteemides vastavalt protseduuridele. Meeskond näitas tekkinud olukorras üles kõrget professionaalsust ja tegutses täpselt vastavalt juhenditele.

Intsidendis osalenud lennukile teostatakse enne järgmist väljalendu põhjalik ülevaatus. Teada on, et evakuatsiooni käigus sai lennumasin väiksemaid vigastusi.

Näiteks tuleb asendada avariiväljapääsude uksed, sest need avati väljapoole ja kukkusid vastu maad ning said tõenäoliselt vigastada. Kui uued uksed kohal ning vajalikud kontrollprotseduurid tehtud, saab lennuk uuesti liinile minna.

Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo tõdeb, et ehkki päeva, millal nimetatud lennumasin uuesti liinile pääseb, ei tea, on põhjust rõõmustamiseks: “5.juuni intsident näitas meie valmisolekut eriolukordades hästi toime tulla. Kõige olulisem on siiski, et inimesed viga ei saanud.”

Toomas Uibo tunneb heameelt, et vaid kahe tunniga suutis lennufirma organiseerida uue lennu tagavara lennukiga ning toimetada reisijad sihtkohta.

“Nordica on tänulik kõikidele reisijatele mõistva suhtumise eest ning tänab lennuki meeskonda professionaalse ja operatiivse tegutsemise eest!”

Loe uuesti ka, mida pajatavad piloodid oma hästihoitud saladustest. Kui ohtlik lendamine on? Miks me siiski nii väga tahame pilvede peale? Kui tubli on meie oma lennufirma? Muhedaid kommentaare on lisanud Eesti Lennuakadeemia õppejõud ja piloot Peep Lauk.

Allikas: Nordica pressiruum. Fotod: Jüri Norkroos

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.