blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Ja jälle rekord! Juulis lennutas Nordica rohkem kui 65 000 reisijat

Juulis purunes järjekordne Nordica reisijate rekord: kodumaine lennuettevõte lennutas sihtkohta 65 215 reisijat. Suvisel tipphooajal sagenes lendude hilinemine: iga neljas lend jäi graafikust kuni 15 minutit maha.

Võrreldes eelmise aasta juulikuuga reisis Nordicaga 50,2 protsenti inimesi rohkem. Reisijate osakaalult on Nordica 27,8 protsendilise turuosaga Tallinnast väljuvate lendude arvestuses suurim vedaja. Kokku sooritas Nordica juulis 1098 lendu. Lendude toimumise protsent oli 99,1 ja 77 protsenti neist väljusid 15 minutilise täpsusega.

Graafikus püsimise kehvemat tulemust põhjendab ettevõtte turunduse- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo sellega, et suvisel tipphooajal kasvab lendude arv Euroopas võrreldes talvise liiklusega kuni kolmekordseks.

„See aga paneb väga suure töökoormuse maapealsetele teenindusüksustele, mistõttu oleme pidanud mitmetes välisjaamades ootama nii kütust, kui ka pagasikäitlust planeeritust oluliselt kauem. Harvad pole ka juhtumid kus õhuruum on lennuliiklusest ülekoormatud ja stardiluba tuleb hilinemisega. See kõik halvendab kõrghooajal paljude lennufirmade statistikat täpsuse osas”.

Nordica populaarsemad sihtkohad olid juulikuus Varssavi, München ja Stockholm. Uibo sõnul on suve tulemused Nordicale väga positiivsed.

“Lisaks kasvavale reisijavoole oluliste sõlmjaamade vahel on eestimaalased nautimas nii Adria mere äärseid linnasid Spliti ja Rijekat, kui ka Lõuna-Prantsusmaa Nice’i. Oleme vajadusel suurendamas ka istekohtade arvu nendesse sihtkohtadesse”, lisas Uibo.

Veli käis Rijekas: loe reisilugu siit
Ylle sai Nice’ist võlutud: loe lähemalt siit

Allikas: Nordica PR. Pilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com