Reede, 23. veebruar 2024
29. märtsil alustab kodumaine lennufirma Nordica üleminekut suvisele lennugraafikule. 1. juunist hakkab Eesti lennuettevõte lendama Air Serbiale.

Läheneval kõrghooajal lendab kiilimärki kandev kodumaine lennuettevõte Tallinnast 14 otsesihtkohta. Lisaks aastaringsete Stockholmi, Kopenhaageni, Kiievi, Brüsseli, Viini, Vilniuse, Varssavi ja Müncheni liinide saab sel suvel lennata otse Trondheimi Norras.

Eestimaalaste seas väga populaarseks muutunud suvituspaikad Odessa, Constanța, Ohrid, Nice ja Aadria mere äärne Split jäävad lennuplaanidesse samuti sel suvel alles.

Nordica ja Poola riikliku lennufirma ühisettevõte Regional Jet alustab aga 1. juunil koostööd Air Serbiaga, kellele osutatakse lennuteenust.

Leping kehtib neli kuud ja kokkuleppe kohaselt hakkab Eesti lennuettevõtte 88-kohaline lennuk CRJ900 koos meeskonnaga paiknema Belgradis, kust täidab täiemahulist lennuprogrammi. Serbia suurim lennujaam asub muuseas Belgradis ja kannab Nikola Tesla nime.

Nordica sõnul on tegemist hea ja kasumliku tehinguga ning eksporditeenuste müük kasvab lähiajal veelgi. Regional Jet osutab praegu teenuseid nii LOTile, SASile kui ka Nordicale.

Nordica käitab ühtekokku 19 lennukit, millest kümmekond alustab oma päevatööd Tallinna baasist. Lennukite arv plaanide kohaselt ei vähene, pigem võib see uute ekspordiprojektide lisandumise korral suureneda.

Nordica tütarfirma Regional Jet jätkab kasvamist ning nõudlus uute pilootide ja pardateenindajate järele on endiselt suur.

Nordica on kolme tegevusaasta jooksul kasvanud piirkonna arvestatavaks regionaalseks lennufirmaks ja on läbi aegade suurim Eesti lennuettevõte.

Nordica ekspordib edukalt lennuteenuseid nii Rootsi, Taani, Poola kui ka Hollandisse ning annab tööd rohkem kui 500 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

[wiki base=”ET”]Serbia[/wiki] on merepiirita riik Euroopas Balkani poolsaare keskosas. Lääne-Balkani riikide hulka arvatud Serbia piirneb Montenegro ja Albaaniaga edelas, Bosnia ja Hertsegoviina ja Horvaatiaga läänes, Ungari põhjas, Rumeenia kirdes, Bulgaariaga kagus ning Makedooniaga lõunas.

KOMMENTEERI SIIN