Nissan Qashqaid käisid Tallinnas tervitamas Taani kuningannat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
15. juunil toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800. sünnipäeva tähistamine. Perepäeva aukülalisteks olid Taani kuninganna, Eesti Vabariigi President ja peaminister. Kõiki külalisi tervitasid aga lipuvärvides Nissan Qashqaid.

Taani ja Eesti lippude ühist sünnipäeva tähistati laupäeval, 15. juunil Vabaduse väljakul suurejooneliselt: sai kuulata armsaid koorilaule, Taani džässi ja Eesti folki ning külastada Eesti ja Taani suhteid tutvustavaid teematelke.

Lastele jätkus mitmesugust tegevust ning toidutänaval võis lasta hea maitsta Eesti ja Taani köögi parematel paladel. Toimus lipumäng, mille peaauhinnaks Kopenhaageni ja sealse Tivoli külastus.

Vabaduse platsil teenisid kõvasti tähelepanu aga kaks Nissan Qashqaid, mis autoajaloos on jätnud maha pea sama suure märgi kui Taani lipp omal ajal Eesti ajaloos: nimelt algas just “kõikide krossoverite vanaemast” tõeline linnadžiipide buum!

Mõlemad Qashqaid olid rüütatud teemakohaselt: ühe auto kleiti kaunistasid Taani lipp ja maastikud, teise pükstükki Eesti sini-must-valge ja kodused loodusvaated. Maastikke, lipuvärve ja muidugi autosid tutvustasid kohapeal Eurostauto esindajad.

Ilmaga vedas hullult, oli soe ja paistis päike. Huvilisi jagus lipupäeva programmi uudistama ohtralt. Taani lipu päeva traditsioonist jms. üldisemalt on juttu siin. Perepäev oli osa Taani kuninganna Margrethe II ametlikust visiidiprogrammist.

Pildid: Eurostauto

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.