Motoshow teeb eeloleval nädalavahetusel Tartust Eesti autouudiste pealinna3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti ainus suhteliselt mastaapne autonäitus Motoshow toimub tänavu 28.-30. septembrini ning teeb Tartust taas autouudiste pealinna. Näha ja ka proovida saab mitmeid tänavusi uudismudeleid, lisaks pakutakse killukesi autodisaini ajaloost ja eraldi ala elektriautodele.

Eeloleval nädalavahetusel toimub Tartu Näituste paviljonides ja välialal auto- ja tehnikamess Motoshow 2018, mis toob traditsiooniliselt kolmeks päevaks kokku uute sõidu- ja tarbeautode edasimüüjad ning hobiautod. Tänavune eriprojekt on suunatud Itaalia autotööstuse tutvustamisele.

Tänavu on esindatud ligemale poolsada automarki ning oodata on ka hulgaliselt esmaesitlusi. Sõiduautode poolelt on esimest korda Eesti publiku ees näiteks Ford Focus, Honda CR-V ja Hyundai Santa Fe. Varasemast rohkem on Motoshow’l esindatud ka autosuvilaid.

NÄHA SAAB BUSSE JA VEOKEID

Lisaks tavakülastajatele on näitusele väga oodatud ka ärikliendid, kelle tegevusvaldkond hõlmab reisijate- või kaubavedu. Tutvustatakse reisibusside, raskeveokite ja kaubikute uudismudeleid ning mitmeid eriotstarbelisi masinaid.

Tarbesõidukite väljapanekus on teiste uudismudelite kõrval esindatud Man Lion’s Coach ja Iveco Crossway LE bussid ning Scania R410 sadulveok, millest kaks viimast sõidavad surugaasiga.

Lisaks on messil esindatud ettevõtted, kelle tegevusvaldkonnad hõlmavad hooldusvahendite, lisavarustuse, varuosade ja kulumaterjalide müüki ning erinevate teenuste pakkumist.

AUTO24 PROOVISÕIDUALA

Külastajate seas populaarne proovisõiduala kannab tänavu Auto24 nime ning pakub varasemast suuremat kaubamärgi ja mudelivalikut.

“Esindatud on 19 automarki ja üle 50 erineva mudeli, millega saab koos müügiesindajaga proovisõidule minna. Kindlasti sünnivad messil nii mõnedki ostuotsused, sellist võimalust autosid omavahel kõrvutada just tihti ette ei tule,” kirjeldas messi projektijuht Henrik Urbel ning märkis, et proovisõidule saab registreeruda kohapeal.

ITAALIA DISAIN JA ELEKTRIAUTOD

Motoshow hõlmab endas ka mitmeid eriprojekte. Suurim neist on Itaalia autode paviljon, mille fookus on suunatud eeskätt autodisainile.

„Mitmed esitletavad sõidukid on nii haruldased, et võimalus neid liikluses kohata on pigem harv juhus,“ sõnas Urbel. Uudistada saab ikooniliste autotootjate Alfa Romeo, Ferrari, Fiati, Lamborghini ja Maserati mudeleid möödunud kümnenditest ning tänapäevast.

Asja on näitusele ka elektriautode huvilistel. “Koostöös osaühinguga Elektritransport lõime messile elektriautode ala, mille eesmärk on tutvustada Eestis müüdavaid elektrisõidukeid ning anda ka põhjalik ülevaade kiir- ja kodulaadijatest.

Sellega käib kaasa põhjalik seminariprogramm, mille abil saavad loodetavasti kõik elektriautode isiklikul või ärilisel eesmärgil kasutamisega seotud küsimused ammendavad vastused,” märkis korraldaja ning lisas, et samuti näidatakse messil pooleks lõigatud Nissan Leafi, pakkudes võimaluse elektriauto sisemust vaadelda.

PÄÄSTEAMETI TEHNIKA VÄLJAS!

Samuti esitletakse hulgaliselt päästetehnikat, nende seas nii Päästeameti uut põhi- ja paakautot kui ka vanemaid päästemasinaid, mis on vabatahtlike pritsumeeste kasutuses. Pinge kruvimiseks lõigatakse katki ka üks vana autoromu, et näidata kannatanu avariilisest sõidukist päästmist.

Ühtlasi toob Motoshow publiku ette varasemast suurema NATO lahingugrupi tehnika näituse. „Külastajatel, kes ka mullu automessi väisasid, tasub kahtlemata taas sõjamasinaid uudistama tulla, sest väljapanek on võrreldes eelmise aastaga muutunud.

Näitus on suursugune ning pakub haruldast võimalust muuhulgas tanki ka seestpoolt näha,“ sõnas Urbel. Sel korral näidatakse Suurbritannia ja Taani militaarsõidukeid.

HOBIAUTODE MÕÕDUVÕTT

Traditsiooniliselt võtavad mõõtu ümberehitatud autod. Uudisena on näitusele tulijaid ka piiri tagant, kes näitavad messikülastajatele suures ulatuses tuunitud autosid. Ühtekokku on oodata ligi sadat unikaalse välimuse saanud sõidukit.

Samuti peetakse autohelivõistluse Pioneer Autosound 2018 superfinaal, mille raames tuuakse kohale äärmiselt võimsa helisüsteemiga masinad. Autode puhul hinnatakse nii helikvaliteeti kui mõõdetakse helirõhku. Pooltundidel toimuvad demonstratsioonid.

Põnevaid ja haruldasi sõidukeid jagub messil pea igasse stendi. Uudisena on esmakordselt Motoshow publiku ees ka teise põlvkonna Ford GT, mille nägemine on autoentusiastidele kahtlemata huvitav.

Vaata rohkem messi veebilehelt

Jaga

AVALDA ARVAMUST!