“Metsik linn” on fotokonkurss, mis peaks sobima kõigile, kel veres pildistamispisik, aga pole võimalust istuda tundide kaupa metsas, et hetke püüda. Linnaloodus on omamoodi rikas ning sellega tutvumine linlase jaoks lihtne – uute rakursside tabamiseks piisab kui kõndida vanu radu. Aega pildistamiseks on mai lõpuni.

Tartu Ülikooli ja botaanikaaia eestvedamisel toimub tänavu juba viiendat korda Loodusfestival, mis seekord keskendub loodusvaatlustele, eriti osale mis tähendab püsivust nende läbiviimisel. Enne festivali omakorda viiakse läbi traditsiooniline fotokonkurss “Metsik linn”.

Loodusfestivali korraldajad kutsuvad kõiki, kel taskus pildistamisvõimeline nuhvel või olemas fotoaparaat või isegi droon, märkama loodust linnakeskkonnas ja saatma parimaid fotole püütud hetki mai lõpuni konkursile “Metsik linn”.

Loodusfestival 2019 raames toimuva fotokonkursi eesmärgiks on innustada inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama.

“Tänavuse Loodusfestivali fookus on varasemast rohkem looduse vaatlemisel ja üks väga hea viis, kuidas seda teha, on läbi fotokaamera,” sõnas Loodusfestivali projektijuht Andro Truuverk.

Tänavuse fotokonkursi tunnuslinnuks on lauk. Eelmise aasta fotokonkursile esitatud töö Evald Veldemannilt on tehtud Tähtvere konnatiigi kaldalt ning näitab ilmekalt, kuidas ka varakevadiselt ärkavas linnas on võimalik huvitavate liikidega tutvust teha.

Fotokonkurss “Metsik linn” on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele.

“Julgustame inimesi märkama nii kauneid ja huvitavaid looduse teosed linnas kui ka panema rohkem tähele olukordi, kus inimeste ja looduse koostöö võiks olla üksteist rohkem toetav,” lisas Truuverk.

Tööde esitamine on avatud kuni 31. maini. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud.

Fotokonkurss “Metsik linn” on osa Loodusfestival 2019 programmist.Loodusfestival toimub 14.–15. juunil ning traditsiooniline linnalooduse päev on 15. juunil. Ka saavad huvilised anda oma panuse festivali korraldamisse kui endast tegijatele teada annavad.

Link “Metsik linn” konkursile on siin

Allikas: Loodusfestival

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.