Reede, 29. september 2023
2016. aastal toimuvad järjekorras kümnendad Stokkeri Tööõpetuse Meistrivõistlused, kus seekordseks peateemaks on käsitööriistade ja tööpinkide innovatsioon. See uudis peaks rõõmustama kõiki noori insenere ja kuldsete kätega meistrimehi.

Võistlus toimub mais, osalejaks registreeruda saab jaanuari jooksul. Pika traditsiooniga võistlusel on rohkelt osalejaid, sest soliidse auhinnafondi abiga kaasajastatakse võitnud koolides tööõppekeskkonda. Registreeru võistlusele siin!

Stokkeri meistrivõistlused mais 2015. Pildil võistluse võitjad, korraldajad, žürii
Stokkeri meistrivõistlused mais 2015. Pildil võistluse võitjad, korraldajad, žürii

Stokkeri Tööõpetuse Meistrivõistlused 2016 kutsub noori meistrimehi mõtlema tööriistade homsele päevale. Järjekorras kümnendatel võistlustel osalejatel tuleb leida, milline on uudne käsitööriist või seninägematu multifunktsionaalne tööpink.

Peep Pajumäe, meistrivõistluste korraldaja: “Stokker otsib käsitööriista innovatsiooni ja me palume õpilastel individuaal- ja meeskonnatööna valmistada uudse käsitööriista prototüüpe. Selleks võib olla saag, haamer, peitel, kruvikeeraja, höövel, näpitsad või mõni muu uus ja huvitav tööriist.

Näiteks haamer või kruvikeeraja kasuliku lisafunktsiooniga, mis muudab selle tööriista kasutajale mitmekülgsemaks. Samuti tahame teada, milline on seninägematu multifunktsionaalne metalli ja puidu töötlemiseks mõeldud universaaltööpink. Meistrimeeste meeskonda võib kuuluda kaks kuni neli õpilast, osalejad võivad olla eri vanuses.”

Käesolevad meistrivõistlused on järjekorras kümnendad. Korraldaja sõnul on peaeesmärk meistrivõistlusi korraldades olnud hoida õpilastel piltlikult öeldes tööriistu käes. Alates 2006. aastast on korraldatud tuulelohede, kiirendusautode, raadio teel juhitavate autode, paatide, veotraktorite, amfiibautode, tulevikuautode, monster truckide meisterdamise võistlusi. Stokkeri Tööõpetuse Meistrivõistlused on osa tuleval aastal peetavast Stokkeri omanikettevõtte Mecro 25. sünnipäevast.

2015. aasta võistluste üks võidutöödest
2015. aasta võistluste üks võidutöödest

[dropcap]! [/dropcap]Meistrivõistluste eelvõistlus ja finaal peetakse ühel päeval, 2016. aasta mai alguses. Võistlustele tuleb registreerida jaanuari jooksul veebileheküljel. Tööde ülespanek on kuni 15. aprillini 2016. Veebi tuleb üles laadida kuni 5 fotot ja joonis ning kuni 500 tähemärgi pikkune kirjeldus.

Parimatele võistlejatele ja õpetajatele paneb Stokker välja praktilised auhinnad – tööriistad. Neile lisanduvad eriauhinnad. Kolm kooli, kust kõige rohkem osalejaid finaali pääseb, saavad valida arvestatava summa eest töö- ja tehnoloogiaõpetuse klassi sisustust.

Stokkeri meistrivõistlused 2015 “Tuleviku Eesti liiklusvahend” finaalis tegid ilma Viljandimaa koolid. Võitis Mehis Suigusaar sõidukiga Vesilik, teine oli Kunnar Aun sõidukiga Retroauto ja kolmas Jaak Kahila sõidukiga Gebard. Parim õpetaja oli Tasa Tõrva Gümnaasiumist ja parim kool oli Tõrva Gümnaasium.
Stokkeri meistrivõistlused 2015 “Tuleviku Eesti liiklusvahend” finaalis tegid ilma Viljandimaa koolid. Võitis Mehis Suigusaar sõidukiga Vesilik, teine oli Kunnar Aun sõidukiga Retroauto ja kolmas Jaak Kahila sõidukiga Gebard. Parim õpetaja oli hr. Tasa Tõrva Gümnaasiumist ja parim kool oli Tõrva Gümnaasium.
Lisainfo võistluste kohta: Peep Pajumäe, 6201127
 Registreeru võistlusele siin!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.