Autoturg rokkis maikuus täiega: esikolmikus Toyota, Škoda ja Kia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jahe kevad tõmbas käima autoturu: mais kasvas uute sõiduautode müük Eestis võrreldes mullusega ligi viiendiku võrra. Markide esikolmik on kõnekas: Toyota võimsalt ees, Škoda kannul ja Kia pisut tagapool kolmandat kohta hoidmas. Tarbesõidukite müük käis aga alla.

Eestis kasvas mais uute sõiduautode turg koguni 17% võrra võrreldes möödunud aasta maikuuga. Lehekuul müüdi Eestis kokku 2571 uut sõiduautot, mida on 373 rohkem kui mullu. Viie kuuga on müüdud 10 666 uut autot, see ületab mulluse müüginumbri 9,3 protsendiga.

Jätkuvalt ostetakse suurima isuga väike-keskklassi autosid. Nende osakaal kõigist müüdud uutest sõiduautodest oli ligi neljandik. Järgnesid keskmise suurusega maasturid ja keskklassi autod. Mais eksporditi 69 sõiduautot.

CHEERS TOYOTA!

Toyota on margiedetabelis kõigutamatu: Eesti teedele lisandus maikuus 477 uut Toyotat. Teisel kohal on Škoda 377 autoga – ja seegi positsioon on püsinud muutumatuna juba…vist varsti terve õnneliku sajandi, mil eestlased on saanud osta korralikke uusi autosid. Aga kolmandal kohal saame seekord tervitada uustulnukat: maikuu tabelis hõivas pronksikoha Kia.

Renault on seekord neljandal kohal, VW aga pudenenud viiendaks. Üllatus – see toredamat sorti – on Opeli seitsmes koht. Võib arvata, et uus Insignia, Mokka värskendus, jätkuvalt vahva Astra ja kohe müügile jõudev Crossland X, esimene koostöömudel PSAga, panevad mõnegi ostja Opelit eelistama.

HÕISSA, ŠKODA OCTAVIA!

Tõenäoliselt kirjutatakse kunagi meie lastelaste ajalooõpikutesse lause: “XXI sajandi esimesel kümnendil pöörasid eestlased Octavia-usku.” Ka maikuu ei toonud mudelitabelisse muutusi, Škoda Octavia väike-keskklassi praktiline sõiduk on jätkuvalt müüduim Eestis: kaubaks läks 142 autot.

Teisel kohal on Toyota Avensis, mida müüdi 109 ja kolmandal Kia Cee’d, mille enda jaoks avastas 88 inimest. Kia tegi aprillis ja mais tugeva kevadkampaania, mille vilju nad nüüd ilmselgelt rõõmsal meelel maitsevad.

Esikümnest leiame lisaks Avensisele veel kaks Toyota mudelit: linnamaasturi RAV4 neljandalt kohalt ja väike-keskklassi sedaani Corolla jagamas 8-9 kohta Nissani popima kõikjalsõitja Qashqaiga.

Aga ka Škodal on tabelis kolm mudelit, pisike numpts Fabia ja uudismudel Škoda Kodiaq, tšehhi autotootja esimene… no ikka linnamaastur. Esikümnest kukkus mais välja Honda CR-V, mis aasta viie kuu üldarvestuses veel edetabeli kümnendast kohast kinni hoiab.

Renault Clio on teist kuud järjest väga pop mudel, mais müüdi seda 77 ühikut. Täiesti tähelepanuta jäi siiani Volkswagen Passat, mis praegu tundub olevat ainus selle tootja mudel, millel üldse esikümnesse asja on. Vaatame, mida suudab teha seitsmenda gene Golfi väikene ilulõikus…

VEOKID, KAUBIKUD, VÄIKEBUSSID, MIS TE MAGATE?

Tarbesõidukite müük tegi mais läbi kerge, 1,8-protsendilise languse. Viie kuuga on uusi tarbesõidukeid müüdud Eestis kokku 2429 ehk 7,1% rohkem kui mullu samal perioodil.

Automarkidest oli mais edukaim Citroen 95 müüdud sõidukiga, järgnesid Scania, milliseid anti klientidele üle 60, ja Peugeot 55 sõidukiga. Veokite segmendis oli edukaim Scania 55 veokiga, järgnes Volvo 22 müüdud veokiga.

Allikas: AMTEL. Kaanepilt: Andres Kruus (pildil Škoda Kodiaq)

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.