Eestlaste reisikihk üha kasvab ent teadmisteta ei õnnestu ükski seiklus. On põhjust eesti noortest rõõmu tunda: Koreas toimunud rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil võideti pronks- ja hõbemedaleid hulgim.

Koreas, Daegu linnas, 26.augustist – 03. septembrini toimunud rahvusvaheline maateaduste olümpiaad (IESO) lõppes Eestile väga edukalt: õpilased said kaks pronks- ja kaks hõbemedalit, lisaks saadi kuldmedal grupitöös.

Eestit esindasid olümpiaadil Krete Roopõld, Lee Ann Madissoon ja Markus Vaher Tallinna Reaalkoolist ja Linda Kuusik Gustav Adolfi Gümnaasiumist.

Juhendajatena saatsid noori Eesti Geoloogiateenistuse direktor professor Alvar Soesoo ja GIS peaspetsialist Sigrid Hade.

Meie meeskonna kõik liikmed tulid tagasi medaliga: Krete Roopõld ja Markus Vaher said hõbemedali ning Lee Ann Madissoon ja Linda Kuusik pronksmedali. Lisaks võitis Markus Vaher grupitöös kuldmedali.

Osalejad lahendasid kahe päeva jooksul nii teoreetilisi kui praktilisi ülesandeid geoloogiast, maavaradest, struktuurigeoloogiast, keskkonnateadustest, geofüüsikast, astronoomiast, hüdroloogiast ning nendega seotud Maa süsteemide valdkondadest.

Lisaettevõtmisteks olid rahvusvaheliste meeskondadena praktiliste väliülesannete lahendamine ja kriitiliste keskkonnamuutuste valdkonna posteri ettevalmistus ja esitlus.

Olümpiaadi praktiliste osade üldvõitja oli USA õpilane ja teoreetilises osas Lõuna-Korea esindaja. Võistlusel osales 43 meeskonda 181 õpilasega.

Õpilaste ettevalmistust olümpiaadiks aitasid läbi viia õppejõud Taltechist ja Tartu ülikoolist. Eesti koolinoorte meeskonna ettevalmistust osavõtuks olümpiaadist kureerib Eesti Geoloogiateenistus.

Meie esindusmeeskond pandi kokku selle aasta märtsi lõpus TalTechi geoloogia instituudi eestvedamisel toimunud üleriikliku maateaduste olümpiaadi tulemustel põhjal.

Eesti võistkond osales sel aastal juba kolmeteistkümnendat korda toimuval rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil alles teistkordselt. Eelmisel aasta esmaosalus toimus Taimaal ja oli meeskonnale samuti edukas.

Rahvusvahelisel suurvõistlusel osalemist toetasid Eesti Geoloogiateenistus, Tartu Ülikooli geoloogiaosakond, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Linnavalitsus, Tallinna Reaalkooli Hoolekande Selts ja mitmed maateaduste valdkonna spetsialistid.

Eesti võidukad noored jõuavad koju tagasi teisipäeva õhtupoolikul.

Allikas ja pildid: Eesti Geoloogiateenistuse pressiruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.