Bussiga Riiga ja Peterburi? Miks ka mitte! Lux Express toob liinile uued noobelbussid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kel pikem sõit ees, võiks kaaluda võimalust bussiga minna. Ruumikas bussis on loodud kõik võimalused töötegemiseks, puhkamiseks ja niisama aknast välja vaatamiseks. Lux Express toob suvel rahvusvahelistele liinidele uued Scania Irizar noobelbussid, millega saab mugavalt Peterburi ja Riiga.

Lux Express on soetanud kuus Scania Irizar uue põlvkonna luksusbussi, mis hakkavad teenindama Tallinn-Riia ja Tallinn-Peterburi liine. Lisaks tihendab bussiettevõte rahvusvahelist bussiliiklust, lisades graafikusse uusi väljumisi. Uued noobelbussid jõuavad liinidele suve alguses.

This slideshow requires JavaScript.

Lux Expressi juhatuse esimehe Hannes Saarpuu sõnul kasvavad reisijate ootused ühistranspordi kvaliteedile pidevalt ning see tingib ka investeerimisvajaduse uutesse ja veelgi mugavamatesse bussidesse.

“Reisijad ootavad bussiühenduselt mugavust ja privaatsust ning mugavaid graafikuid. Oleme kogu aeg lähtunud põhimõttest, et peame reisijate ootustele vastama neid isegi ennetades. Seetõttu toomegi nüüd rahvusvahelistele liinidele uued tippbussid, kus on kolmandiku võrra rohkem kohti eriti mugavas ja privaatses Lounge osas,” kirjeldab Saarpuu.

Lounge-tüüpi kohad on reisijate poolt väga nõutud alates uue teenuse turule toomisest. Kui praegu on Tallinn-Riia liini teenindavates bussides 30 kohta tavaklassis ja 10 Lounge klassis, siis uutes bussides on luksuslikemaid kohti 15.

Tallinn-Riia liinil hakkavad sõitma viis uut Scania Irizar bussi ja üks uus luksusbuss hakkab teenindama Tallinn-Peterburi liini.

Alates 3. juulist jõustub ka Lux Expressi uus tihedam bussigraafik. Ettevõte lisab Tallinn-Riia sõidugraafikusse kaks uut igapäevast väljumist ja tehakse muudatusi ka olemasolevates väljumisaegades.

“Need ajad kui reisija oli valmis sättima oma päevaplaane bussi või rongi sõiduplaani järgi, on möödas. Täna eeldavad inimesed ühistranspordilt paindlikke ajagraafikuid ja valikuvõimalust. See on põhjus, miks suurendame väljumiste arvu Tallinn-Riia liinil 13 väljumiseni päevas,” selgitab Saarpuu.

Kaasaegne ühistransport konkureerib eelkõige autoga ning bussifirma eesmärk on meelitada inimesed autodest bussidesse. “Tallinn-Riia liinil see on meil juba õnnestunud ning sama loodame saavutada ka teistel liinidel nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt,” lisab Saarpuu.

Uued tipptasemel bussid on tehtud Lux Expressi eritellimusel, bussides on kokku 45 kohta, sh 15 Lounge kohta, kus istmed on paigaldatud 2+1 põhimõttel.

Uutes bussides on jätkuvalt varustuses juba harjumuspäraseks saanud personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, rohkelt jalaruumi jms.

Iga iste on varustatud turvavööga ja bussides asub ka tasuta kuumade jookide automaat. Kõikides bussides on tasuta WiFi, kliimaseade ja WC.

Lux Express on rahvusvahelise haardega Eesti bussiettevõte, mis pakub reisijatele mugavaimat bussisõitu kogu regioonis. Lux Expressi busside keskmine vanus on kolm aastat ning busse vahetatakse uute vastu 5-6 aasta möödudes.

Allikas ja meedia: Lux Express. Vaata sõiduplaani siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.