Kas tead, kus ja kuidas heisata Eesti lippu? Küsimuste korral saab abi kodumaisest nutirakendusest. Riigikantselei sümboolikanõuniku Gert Uiboaia eestvõttel valmis äpp Lipuaabits, kust saab järele vaadata, kuidas meie sini-must-valget väärikalt kohelda.

Lipuaabits on tasuta saadaval nii Androidile kui iOS-ile. Rakendusest saad teada, kellel on õigus heisata Eesti lipp ning kelle jaoks ja millal on see kohustlik.

Lipuaabits loetleb kõik seadusega kehtestatud lipupäevad, määrab nende täpse kuupäeva käesoleval aastal ning selgitab lühidalt lipupäeva sisu.

Lisaks üldistele lipupäevadele saab rakenduse kalendrisse sisestada ka isiklikke lipupäevi. Näiteks aitab see meeles hoida lapse koolilõpuaktust või pulma-aastapäeva. Mõlemal juhul lisab heisatud lipp sündmusele pidulikkust.

Mobiilirakendus võimaldab tellida endale meeldetuletusi lipupäeva kohta. Selleks saab rakenduse sätetes määrata meeldetuletuse aja.

Näiteks, kui soovid saada meeldetuletuse lipupäeva kohta eelmise päeva õhtul kell 20.00, siis tuleb määrata meeldetuletuse ajaks 12 tundi enne lipuheiskamist.

Rakendus selgitab ka, kuidas lippu heisata. Eelduslikult heisatakse lipud kell 8.00 või päikesetõusu ajal ja langetatakse päikeseloojangul kuid mitte hiljem kui kell 22.

Vabariigi aastapäeval heiskame lipud päikesetõusul kell 7.30 (7.33) ja langetame loojangul kell 17.30 (17:36. Aga pole suuremat pahandust, kui lipp on väljas kella 22-ni.

Loe Eesti lipu kohta rohkem siit

Pildid: Riigikantselei, Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.