Alganud on eelregistreerimine keskkonnasõbraliku liikumise kuu õppeekskursioonidele Tallinnas. Kel huvi osaleda, peab kiirustama, kohtade arv on piiratud. Ekskursioonid toimuvad autovabal päeval ja Euroopa liikuvusnädalal.
HIRVEPARGI ÕPPEMATK 16. SEPTEMBRIL

Registreeru siin

Euroopa liikuvusnädala alguses laupäeval, 16. septembril toimub õppematk Hirvepargis. Tänavu paigaldas Tallinna Keskkonnaamet parki 30 haruldast puud tutvustavat infosilti. Kõikidel siltidel on QR-kood, mille abil on võimalik saada linna kodulehelt lisateavet.

Õppematka juhiks on Tallinna Botaanikaaia dendroloog Olev Abner. Algus on kell 14 kohviku Kalambuur juures (Toompuiestee 8) suure infostendi ees.

AUTOVABA PÄEVA JALGSIMATK JA RATTARETK 24. SEPTEMBRIL

Registreeru siin

Autovabal päeval, 24. septembril toimub traditsiooniliselt jalgsimatk ja jalgrattaretk. Jalgsimatka “Südalinna asumi lähiajaloost” peateemaks on Tallinna südalinna lähiajalugu. Giidiks on arhitektuuriajaloolane Mait Väljas. Esmakordselt toimub jalgsimatk ka vene keeles. Seda juhendab ajakirjanik ja ajaloolane Josef Kats. Matk kestab 1,5-2 tundi.

Jalgrattaretke peateemaks on Vanalinna ümbritsevate piirkondade areng alates 19. sajandi teisest poolest. Giid on arhitektuuriajaloolane ja Eesti meremuuseumi teadur Mihkel Karu. Retk kestab 2-2,5 tunti.

TEGUTSE KIIRESTI!

Kohtade arv on piiratud. Vabade kohtade olemasolul on võimalik registreeruda ka 24.09 autovaba päeva alal Tallinna Keskkonnaameti infotelgis (Pärnu mnt ja Valli tänava otsas).

Kõik registreeritud osavõtjad saavad keskkonnasõbraliku liikumise kuu meened, seljakoti, väikese suupiste ning võimaluse üks kord kuu jooksul külastada tasuta Tallinna Botaanikaaeda.
Autovabal päeval on osalejatel võimalus jätta oma ratas tasuta valvega rattaparklasse.

Lisateave keskkonnasõbraliku liikumise kuu kohta veebilehel ning infovoldikus (saadaval linnavalitsuse ja linnaosavalitsuste infosaalides). Keskkonnasõbraliku liikumise kuu toimub Tallinnas kuuendat korda ja selle korraldamist koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.

Allikas: Tallinna Keskkonnaamet. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.