3. aprillil on järjekordsed liiklustalgud ning politsei mõõdab kiirust kohtades, kus inimesed on kõige enam kihutajatega kimpus. Tänasest saab igaüks liiklustalgute rakenduse kaudu oma panuse anda ja teatada raske jalaga juhtidest.

Politsei- ja Piirivalveamet avas täna veebilehe www.liiklustalgud.ee, kuhu inimesed saavad pühapäeva, 24. märtsini märkida paiku, kus kihutavad juhid seavad liiklejaid ohtu. 3. aprillil ehk liiklustalgutel rahustavad politseinikud 24 tunni jooksul liiklust kaardile märgitud kohtades.

„Liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja. On hea, et me käime enne suvekuid talgute korras üle ka liikluse,“ ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

„Kuue päeva jooksul saab inimene märkida kaardile kohti, kus ta on kogenud, et kiiruseületajad on ohuks. Iga sisestus aitab liiklust turvalisemaks muuta. Politsei analüüse ja inimeste ettepanekuid kõrvutades saame probleemsetest kohtadest tervikliku ülevaate, mida saab kasutada igapäevatöös.“

„Sarnaselt möödunud aastale keskenduvad liiklustalgud kiiruseületajatele, sest kihutavad juhid vähendavad meie teedel kõige rohkem turvatunnet. Talgud on üks viis, kuidas kõik saavad panustada kogukonna turvalisusele ja olla abiks kasvõi sellega, et probleemile mõeldakse,“ rääkis Loigo.

Ettepaneku märkimiseks tuleb valida kaardil sobiv koht ning ajavahemik, mil kiirust ületavad juhid ohte tekitavad. Rämpspostituse vältimiseks tuleb end läbi Facebooki tuvastada.

Politsei korraldab ööpäevaseid liiklustalguid, et saadud ettepanekute alusel olla just seal, kus inimesed seda kõige rohkem ootavad. 2017. ja 2018. aastal mõõtsid 24 tunnise perioodi jooksul kiirust rohkem kui 250 politseinikku, kes kontrollisid enam kui tuhandet kohta.

Mullu vesteldi 1013 juhiga, kes sõitsid liiga kiiresti, 269 inimese osas alustati aga menetlust. 2017. aastal varem peeti tõsine jutuajamine 913 juhiga ning menetlust alustati 243 roolikeeraja suhtes.

2018. aastal laekus politsei rakenduse kaudu 1600 ettepanekut. Kohti saab kaardile märkida 24. märtsini. Liiklustalgud toimuvad 3. aprillil.

Allikas: PPA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.