Pildikesi liikluskultuuritusest: auto laste liikluslinnakusse parkinud juhil jäi õigust ülegi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Oma auto laste liikluslinnakusse parkinud juhil jäi õigust ülegi: mupo teavituslipik ajas ta marru, sest alal polevat olnud keelumärki. Teha pole geeniusega aga midagi: mentaliteet “mis pole keelatud, on lubatud” on viimasel ajal Eestis tugevalt juuri ajanud.

Parkimisalased rikkumised, eriti magalarajoonides, moodustavad suure osa Tallinna mupo patrullile tehtud väljakutsetest.

Parkimisgeeniuseid on erinevaid: näiteks pargitakse kinni prügikonteinerid ja korteriühistud maksavad kinni prügiautode tühisõite.

Või juhtum, kus inimene parkis järjekindlalt autot oma akna all kõnniteele, millega takistas jalakäijate liikumist, aga maksis ära kõik trahvid. Lõpuks läks vist kulukaks ja leidis uue parkimiskoha.

Möödunud nädalal tuli mupo korrapidajale aga väljakutse, mis pani isegi paljunäinud patrulli imestama. Nimelt oli üks geniaalne autoomanik oma sõiduki parkinud keset lastele mõeldud liikluslinnakut, kus iga päev lastele korrektset liiklemist ning liikluses käitumist õpetatakse.

Eriti kummaline oli aga see, et sealsamas kõrval asus kortermaja, mille ees olid korrektselt märgistatud vabad parkimiskohad.

Pilt oli niivõrd absurdne, et patrull ei teinud juhile isegi mitte trahvi, vaid piirdus kirjaliku teavitusega, jättes selle viisakalt auto klaasipuhastaja vahele.

Kui algul arvati, et ehk oli tegu naljamehega, siis suur oli üllatus, kui paar päeva hiljem saabus muposse kiri autoomaniku vihase küsimusega – mis õigusega teda hoiatati? Tema arvates on kõik JOKK!

Ega jäänudki muud üle, kui kannatlikult selgitada, et kehtiv õigus ei saa absoluutselt kõiki olukordi ette näha ja neid keeldudega reguleerida.

Jääb ainult loota, et inimene siiski sai oma ebaõigest käitumisest aru ega pargi järgmisel korral oma maasturit näiteks laste liivakasti, sest seal pole ka keelumärki!?

ACCELERISTA KOMM Tere tulemast uude reaalsusse! Kahjuks tuleb selliste lugudega ka tulevikus kokku puutuda: riigiisade ja  -emade eeskuju on nakkav.

Kui keskmise sõrme näitamine on nüüdsest “nimetissõrmega hea tuju demmimine” ning valitsuse liikmele on lubatud verbaalne oksendamine otse mikrofoni, ei pea ka lihtrahvas viisakust ja teistega arvestamist enam miskiks.

Leppige või tõuske tagajalgadele ja nõudke muutust. Ah-jaa, see tähendaks mugavustsoonist välja tulemist, mis aga on … ebamugav. Üks koht, kus mõttelaiskus ja lollus eredalt välja paistavad, on liiklus. Saame näha.

Haljasaladele parkimine on nagunii massiline. Elagu auto keset loodust!

Allikas ja pilt: mupo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.