Liikluskindlustuse kahjum vähenes eelmisel aastal üle kuue korra

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Liikluskindlustuse fondi (LKF) andmetel oli eelmise aasta liikluskindlustuse kahjum 1,4 miljonit eurot. Võrreldes 2016. aastaga, kui kahjum oli 9,7 miljonit eurot, on see vähenenud üle kuue korra.

Möödunud aastal oli kokku 35 620 liiklusega seotud kindlustusjuhtumit, mille keskmine kahju oli 1 775 eurot. Keskmine liikluskindlustuse aastamakse oli 130 eurot.

KAHJUM ON VÄHENENUD

Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul on kindlustusseltside kahjum võtnud mitme aasta järel suuna vähenemisele.

„Kahjumi vähenemist soodustasid ennekõike isikukahjude ja surmaga lõppevate õnnetusjuhtude langus võrreldes 2016. aastaga ja liikluskindlustuse üldine hinnatõus. Samuti mõjutas kahjumi vähenemist asjaolu, et liiklusõnnetuste koguarv võrreldes eelmise aastaga jäi praktiliselt samaks, kuigi liikluses osalevate sõidukite arv eelmisel aastal tõusis,“ ütles Jesse.

2017. aasta lõpus oli liikluskindlustuse leping sõlmitud 701 385 sõidukil. Kindlustusmakseid koguti mullu 91,7 miljonit eurot.

Autoomanikele nii vajaliku kindlustuse aastamakse tõusis möödunud aastal võrreldes 2016. aastaga keskmiselt 18 eurot, 112 eurolt 130 eurole. Keskmine kahju kasvas samal ajal kaks protsenti, 1740 eurolt 1775 eurole.

ÕNNETUS HÜÜAB TULLES

PZU Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Ahto Orumetsa sõnul põhjustab just hooletus ja tähelepanu hajumine liiklusõnnetusi, mis kergitab kõigi sõidukiomanike kindlustusmakseid.

„Püüame vältida headel juhtidel kindlustusmaksete tõstmist, kuid suurenev liiklustihedus võib tähendada õnnetust ka tähelepanelike liiklejate jaoks. Õnneks oli suuri isikukahjusid 2017. aastal vähem ja loodame, et kuigi 2018. aasta algus oli liikluses kurb, ei riku see aasta liikluses inimeste tervist,“ ütles Orumets.

Inges Kindlustuse juhi Voldemar Vaino hinnangul on kindlustuse üldine hinnatõus suunanud inimesi otsima soodsamaid ja mugavamaid lahendusi.

„Klientide huvi kindlustuslepingu sõlmimiseks seltsi veebilehel on märgatavalt kasvanud, kolme aastaga on veebimüügi osakaal tõusnud üle kümne korra. Enamasti sõlmivad kliendid kindlustuslepingud pikemaks perioodiks, sest nii tuleb ühe kindlustuspäeva maksumus soodsam,“ ütles Vaino.

LKF on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, registri pidaja ja lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Allikas: LKF. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.