Laupäev, 1. aprill 2023
Tulede kasutamine sõidu ajal on liikluseeskirja järgi kohustuslik. Otepää konstaablijaoskonna konstaabel Jaana Toode tuletab autojuhtidele meelde, kuidas sõidu ajal õigesti auto tulesid kasutada.  Lisatud ka video, mis puust ja punaseks autotulede kasutamise selgeks teeb.
tulede kasutamine sõidu ajalSõidu ajal peavad mootorsõidukil põlema lähi- või kaugtuled ning ääre- ja numbrituled

Ka kõige paremate tuledega pimeda ajal ja halva nähtavuse korral sõites näed Sa halvemini kui päeval! Peatades või parkides asulavälisel teel halva nähtavuse korral või pimeda ajal valgustamata teel, tuleb lisaks ääre- ja numbrituledele kasutada ohutulesid ning tuleb kustutada lähi-, kaug- ja udutuled.

[dropcap]![/dropcap]Tuled peavad korras olema, et need pimeda ajal või halva nähtavuse korral valgustaks teed ning sõiduk oleks nähtav. Tuled peavad vastama tehase poolt ettenähtud nõuetele, olema töökorras, reguleeritud ja enne sõidu alustamist puhtad.

“Kuna linnapildis on igapäevaselt näha kümneid vääriti tulesid kasutavaid sõidukijuhte (silmapaistmise eesmärgil, teadmatusest, tahtlikult), siis tuletame meelde kuidas peab tulesid kasutama, et tagada nii enda kui ka teiste liiklejate ohutus.

Päevast päeva kohtan sõidukijuhte, kes väidavad, et nemad näevad koos udutuledega paremini, kuigi reaalselt see nii ei ole. Jah, tõesti Te näete paremini teeääri ja autoesist kuid külgedele suunatud valguse tõttu ei suuda silm eristada seda, mis toimub eemal kehvemas valgusvihus.

Asjatundjate kinnitusel valgustab udutuli teed maksimaalselt paarikümne meetri kaugusele, kuid kiirusel 90 km/h liigub sõiduk 25 meetrit sekundis. See tähendab seda, et juht näeb ainult takistust, millele ta otsa sõidab ning reageerimiseks ei jää enam aega. Õigesti tulesid kasutades näete takistust teel oluliselt kaugemalt ning seetõttu on Teil ka võimalik kokkupõrget vältida.”

[dropcap]! [/dropcap]Valgel ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid

[dropcap]! [/dropcap]Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal koos esituledega, udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral

[dropcap]![/dropcap]Eesmisi udutulesid on lubatud kasutada ka lähitulede asemel, aga see ei ole soovitav. Rõhk sõnal “asemel”- topelt tulepaare olla ei tohi, kui ei ole just tegemist halva nähtavusega! (LS§40-42).

[dropcap]NB! [/dropcap]Pime aeg ei ole halb nähtavus. Halvaks nähtavuseks loetakse sõidukijuhi vaatevälja piiravaid looduslikke nähtusi: tihe udu, tugev vihmasadu, tugev lumesadu, tolm.

Allikas: PPA, Otepää konstaablijaoskond, Veebikonstaabel, liikluskasvatus.ee

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.