Laupäev, detsember 3
Vanematele sõidukitele saab valida nüüd ka laiendatud kindlustuskaitset pakkuva Liiklus+ toote, mis peaks olema mõistlik valik juhul kui kasko ei osutu enam otstarbekaks. Võtsime 2007. aasta Ford Fiesta ST ja võrdlesime Liiklus+ hinda kaskoga. Selgub, uus toode polegi liiga odav.

Seesam on teadaolevalt ainuke kindlustusfirma, mis pakub vanematele sõiduautodele ja väikeveokitele laiendatud kindlustuskaitset.

Toote nimi on Liiklus+ ja see peaks abiks olema juhul kui autole enam kaskokindlustust kas ei pakuta või on see arvestades sõiduki väärtust liiga kulukas.

Liiklus+ toodet saab osta 6 aastat ja vanematele tavakasutuses sõiduautodele või väikeveokitele ja pakett sisaldab ka kohustuslikku liikluskindlustust.

Liiklus+ sobib neile, kes peale liisingu lõppemist kaskot ei soovi osta, kuid tahavad liiklusõnnetuse riski oma sõiduki suhtes maandada.

Kui kasko puhul saab autoomanik taotleda liikluskahju hüvitamist olenemata õnnetuse põhjustajast ning kohustusliku liikluskindlustusega tagatakse kolmandale osapoolele vara- ja isikukahju hüvitamine, siis Liiklus+ tuleb appi, kui klient on õnnetuses ise süüdi ja kahju tekib tema enda sõidukile.

Uue kindlustusega on kaetud liiklusõnnetuse risk põhjustajale ehk sõiduki kahjustumine kokkupõrkes teise sõidukiga.

Kindlustusjuhtumiks on ka liiklusõnnetus jalakäijaga, ka hüvitatakse autoomanikule suurulukiga kokkupõrkel tekkinud kahjud.

Alati peab liiklusõnnetusel eksisteerima teine osapool. Seetõttu ei kata Liiklus+ loodusjõudude tekitatud kahjusid ja üksi kraavi või vastu posti sõitmisest tulenevaid kahjusid. Liiklus+ ei paku kaitset kuritegevuse vastu.

Küll aga katab Liiklus+ kahjustunud või hävinud sõiduki pukseerimiskulud kuni 500 euro ulatuses nii Eestis kui väljaspool.

VÕRDLEME HINDU

Võtsime õue pealt esimese rohkem kui 6 aastat vana auto, mis kätte jäi: 2007. aasta Ford Fiesta ST, kahese vabalthingava bensiinimootoriga, võimsust 110kW.

Kui praegu müüks võiks selle toreda kähkusõitja eest saada umbes 4 000 eurot. Fiesta ST on üks tulevastest taga otsitud mudelitest, seega me praegu ei müü vaid üritame selle nii ära kindlustada, et sõita kah julgeks.

Seesami lehel päringut tehes saime kasko aastamakseks 384,12 eurot. Fiesta ST müügihind võiks olla 4 000 eurot. Seega ligi 10% auto hinnast läheks iga aasta kaskole ära. Päris kallis.

Vaatame uut toodet vanematele autodele. Liiklus+ pakkumine aastaks liikluskindlustus+ laiendatud kaitse 292,08 eurot. Ainult liikluskindlustus 146,04.

Seesami pakkumine 2007. aasta autole

Võtame nüüd LKF kalkulaatori ette ja otsime Fiesta ST-le liikluskindlustust. Selgub, et Seesami pakkumist – 147 eurot aastase liikluskindlustuse eest ei suuda keegi paremaks panna.

Odavaim hind, 80 eurot, tuleb Gjensdigelt, Inges küsib aastase poliisi eest 90 eurot. Ja kallim, nagu öeldud, Seesam. Mis oma lehel pakub kindlustust 96 sendi võrra odavamalt. Äge pakkumine!

LKF kalkulaatorist saadud hinnad

Asi ei anna rahu. Võtame ette Poliis.ee kaskokindlustuse kalkulaatori. Üks aasta, kõik kaitsed peale ja hind… 226,05 eurot. Täiesti huvitav!

IIZI kaskokindlustuse kalkulaator nõuab enne hindade näitamist kõikvõimalikke andmeid. See viib 12 minutit kallist aega, ajab vihale, tulemus saab kriiskavlilla ning nõuab parajat pingutust, et aru saada, kes mida täpselt pakub.

Kui silmad lillaga ära harjuvad, selgub, et 200€ omavastutuse korral saab aastase kasko Fiesta ST-le 230,64 euro eest. Seega kui liidame kokku 80 eurot kohustuslikku kindlustust ja 226,05 IF kaskot, saame kokku 306,05 eurot Ford Fiesta ST kindlusetunde eest.

Seesam küsib Liiklus+ eest 292,08 eurot. Selles valguses see enam üleliia ägeda pakkumisena ei tundugi. Kasko annab päris kindlasti parema kaitse kui laiendatud pluss.

KONTROLLI TAUSTA

Siinkohal on paslik meelde tuletada, et iga auto tausta, sh juhtunud õnnetusi ja kehtivaid kindlustusi saab kontrollida LKFi veebilehel.

Info saamiseks tuleb sisestada sõiduki VIN kood, mille leiate sõiduki registreerimistunnistuselt. Info sisaldab kahju asukohta, aega, rolli (kannatanu või põhjustaja), kannatanu sõidukikahju summat ja vastaspoole sõiduki kirjeldust.

Kahjuinfoga saab tutvuda ka riigiportaali www.eesti.ee kaudu, logides selleks keskkonda sisse ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga vahendusel. Veebis on kättesaadav kohustusliku liikluskindlustuse kindlustus- ja kahjuajalugu alates 1. juunist 2001.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Seesami pressiteate avaldasid arvukad meediaväljaanded mõni päev tagasi muutmatul kujul. Klikk ja klõps!

Kas poleks olnud lugejate suhtes aus enne kiiret ülesviskamist asja natukenegi lähemalt uurida? Eks oleme me isegi seda reeglit eiranud, aga mõnikord ütleb kõhutunne, et asi on väärt kirjutamist, aga veidi teise nurga alt kui PR-agentuur seda heaks on pidanud.

Fiesta ST pildi autor Ardo Holts

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.