LaitseRallyPark’is alustab Sõidukool: igaüks saab olla parem autojuht!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
LaitseRallyPark’i Sõidukool alustab tegevust. Juba 22. märtsil toimub esimene õppepäev, mis sisaldab nii teooriat kui ka praktikat ja sobib kõigile, kel soov oma sõiduoskusi lihvida. Õppesõitu tehakse tuttuute Nissan Micratega. Närvikõdi on ka kohal: libedarajal.

LaitseRallyPark, kus seni on saanud lapsed kogu päevaks liikluslinnakusse sõitma jätta ning ise bemmidega asfaldile triipe tõmbama minna või mägedel-küngastel kerget offroadi harjutada, on ette võtnud üsna suure väljakutse ja otsustanud hakata soovijate autojuhtimise oskusi lihvima.

Suur õppeväljak on valmis, uued autod kohal, instruktorid üles rivistatud ja õppeprogramm välja töötatud. Sõidukooli esimene õppepäev toimub juba 22. märtsil ning 10 kiiremat kirjapanijat saavad end muuhulgas piiripealsetes olukordades testida ja neis hakkamasaamist harjutada.

Kursuse hind – 80 eurot tundub olevat igati mõistlik, sest programm on tihe ja instruktorid oskajad. Neil, kes seekord veel ei jõua, ei tasu kurvastada  – plaan on sarnaseid koolituspäevi hakata korraldama kord kuus.

Palusime LaitseRallyPark’i turundusjuhil Meelis Raudlehel ja sõiduõpetaja Meelis Keldremal uue kooli tegemisi natuke lähemalt valgustada.

“Rallipargi Autokool hakkab peatselt pakkuma eraisikutele ning autokoolidele ka algastme libedasõidu ja lõppastme libedasõidu riskivältimise koolitusi. Lähitulevikus plaanime A ja B kategooria mootorsõidukijuhte koolitada päris uuel tasemel,” räägib Meelis Keldrema.

“Rallipargi Autokooli õpetajateks on pikaaegse liiklusohutusalase koolituskogemusega inimesed. Lisaks on kaasatud oma esimesi liiklusohutuse alaseid koolitusi tegevad inimesed. Meie koolitajate missiooniks on koolitada seadusekuulekaid ja liikluses hästi toimetulevaid sõidukijuhte,” lisab Meelis Raudleht.

“22. märtsi õppepäevaks oleme aga koostanud koolitusprogrammi, mille keskmes on liikluses valitsevad ohtlikud olukorrad ja nende vältimine” selgitab ta. “Koolitus peaks sobima nii algajatele autojuhtidele kui proffidele roolikeerajatele ja suur rõhk on praktilistel harjutustel,” selgitab Keldrema.

80 eurot maksev kursuses sisaldub 2 akadeemilist tundi teooriat ja 3×45 minutit praktilisi sõiduharjutusi. Ka libedasõit on selle kursuse kavas.

Koolituspäeva praktilise poole teeb põnevamaks võimalus proovida turvalises keskkonnas nii enda kui ka auto piire.

Harjutused, mida instruktori valvsa pilgu all sooritatakse, aitavad parandada nii reaktsioonivõimet kui ka tekitada lihasmälu sõiduki üle kontrolli taastamiseks.

Sõidukooli sõiduvahenditeks on 5 2018. aasta Nissan Micrat, mis on soetatud koostöös Nissan Nordic OY Eesti Filiaaliga. Väikeautod on varustatud rohkete juhiabidega ning sobivad ideaalselt selleks, et inimesele tõestada – mitte alati ei päästa tehnika lollist olukorrast. Mõistus maksab.

Sõidukool on Rallipargi Autokool OÜ egiidi all tegutsev ettevõte, mille ohutusõidu koolitused on suunatud nii ettevõtetele kui ka eraisikutele. Infot saab küsida e-maililt soidukool@laitserallypark.ee.

Edasiste koolituste kohta leiab infot LaitseRallyPark’i Facebooki lehelt või Sõidukooli lehelt. Kel huvi, saab kokku koguda sõbrad või oma ettevõtte töötajad, ja eraldi koolituse tellida.

Autosõiduoskuste parandamine on üsna hindamatu väärtusega investeering, sest aitab üle saada hirmudest, mis aeg-ajalt meid valitsema kipuvad ning üldises plaanis paraneb ka liikluskultuur. Laitsesse on Tallinnast umbes 40 minutit sõitu.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.