blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Kindlam on minna praamiga: Kuressaare lennuhange kuulutati kehtetuks

Lähtuvalt Rahandusministeeriumi juhistest tunnistas Maanteeamet Tallinna – Kuresaare lennuhanke kehtetuks. Uus hange kuulutatakse välja lähiajal.

„Maanteeamet teeb endast kõik oleneva, et võimalikult kiiresti tuua Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinile suurem lennuk, mis vastab paremini kohalike inimeste vajadustele ja ootustele. Seetõttu kuulutame uue hanke võimalikult kiiresti välja,“ selgitas Maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi.

Alates 1. juunist teenindab Tallinn-Kuressaare-Tallinn lennuliini JSC aviation company “Transaviabaltika”, kes lendas antud liinidel ka varem.

Liinilepingut pikendati vastavalt ühistranspordiseadusele liini teenindanud vedajaga kuni uue vedaja leidmiseni.

Kuna sel hetkel hankeprotsess käis, siis oli oht, et liini teenindamine katkeb. Uus leping sõlmiti kuni kaheks aastaks.

Antud leping on võimalik lõpetada kahekuulise etteteatamisajaga juhul, kui Maanteeamet on uue vedaja leidnud.

Alates 1. juunist on Kuressaare lennugraafik muutunud. Transaviabaltika annab teada, et tööpäeviti väljuvad lennud 10 minutit hiljem. Õhtuste ja nädalavahetuste lendude graafik ei muutu.

Kuressaare lennugraafikut ja lendude toimumist või ärajäämist saab vaadata otse Tallinna Lennujaama lehelt. Lend kestab orienteeruvalt 40 minutit.

Selle kohta, mida Kuressaares ja Saaremaal teha, on kirjutatud tuhandeid lugusid. Puhka Eestis näiteks annab soovitusi, kuidas omal käel suurimal saarel ringi rännata.

Hiiumaaga asjad toredamad

Hiiumaa lennuühendus on sel suvel tihedam: lisalennud Tallinn-Kärdla-Tallinn on 14., 16., 21. ja 24. juunil ning alates 5. juulist kuni 11. augustini kõikidel reedetel ja pühapäevadel, väljumisega kell 15 Tallinnast ja 15.45 Kärdlast.

Põhilennud on jätkuvalt 12 korda nädalas. Uue lennuplaani järgi on tööpäeviti hommikused väljumised 15 minutit hilisemad kui seni: lennuk väljub tööpäeviti Tallinnast kell 7.15 ja 17 ning Kärdlast 8 ja 17.45. Laupäeviti saab Tallinnast Hiiumaale kell 9.15 ja pühapäeviti kell 17. Kärdlast lendab lennuk laupäeviti välja kell 10 ja pühapäeval kell 17.45.

Lennujaama buss (tasuta) väljub Kärdla bussijaamast 35 minutit enne ja check-in Kärdla lennujaamas suletakse 20 min enne lennuki väljumist Hiiumaa poolt.

Tallinna Lennujaamas suletakse check-in 30 min enne reisi väljumist. Tasuta buss viib Hiiessaares asuvale lennuväljale ka lisareiside ajaks, väljudes Kärdla bussijaamast 15:10.

1. juunist 2019 jõustunud lepingu järgi teenindab Kärdla-Tallinn liini sama tüüpi lennuk kui seni: 19-kohaline kahe turbopropellermootoriga Jetstream 32. Pooletunnise õhusõidu pileti saab lunastada 25 euroga.

Selle aasta maikuus lõppes maanteeameti korraldatud hange lennuvedaja leidmiseks viieks aastaks.

Hiiumaa suuna teenindamise leping sõlmiti Leedu ettevõtjaga JSC aviation company Transaviabaltika, kes on regionaalseid liine teenindanud 2016. aasta suvest.

Lennuettevõtja saab nüüd vajadusel kasutada ka GNSS maandumissüsteemi, mis annab lennukile võimaluse maandumiseks madalamate pilvedega, kui see seni võimalik oli. Vastav tehniline valmisolek loodi Kärdla lennuväljale riigi toel.

Piletite müük on avatud kuni 27. oktoobrini 2019 toimuvatele lendudele.

Varasemalt oleme samal teemal kirjutanud siin

Allikas: maanteeamet

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com