28. veebruari keskpäevast alustavad tööd kiiruskaamerad Pärnumaal Lääneranna vallas Risti–Virtsu–Kuivastu maantee 42. ja 43. kilomeetril.

Kiiruskaamerate asukohad valiti Maanteeameti liiklusohtlike kohtade ohutustamise meetme raames. Analüüsi käigus kaaluti erinevaid võimalusi kiiruse ületamisest tekitatud ohtude leevendamiseks ning parimaks võimalikuks lahenduseks on töögrupp pidanud kiiruskaameraid.

Lääneranna valda paigaldatud kiiruskaamerad on sarnased teistele riigiteedele paigaldatud kiiruskaameratega ning uuedki kiiruskaamerad fikseerivad lähenevate sõidukite kiiruseid. Rikkumiste menetlemisega tegeleb jätkuvalt Politsei- ja Piirivalveamet.

Kokku on riigiteedel nüüd 66 kiiruskaamera mõõtekabiini, nende hulgas neli nn postilaadset kabiini, mis võimaldavad mõlemast suunast lähenevate sõidukite kiirust mõõta.

VAATA INTERNETIS JA KASUTA ÄPPI

Kõikide kiiruskaamerate asukohta saad internetis vaadata siit. Nende asukohtade valimisel on arvestatud inimkannatanutega liiklusõnnetustega statistikat viimase viie aasta jooksul, liiklussagedust, sõidukite kiirusi sel lõigul, elektri kättesaadavust ja kohalikke olusid. Teelõikudele paigaldatakse automaatkontrollist teavitavad liiklusmärgid.

Digitark kirjutab eestlaste loodud äpist, mis kiiruskaamerate olemasolu meelde tuletab. Mis aga ei tähenda nagu peaks kaameratest ohutus kauguses kiirust ületama, ei, sugugi mitte. Piirkiirused on kehtestatud selleks, et neid jälgida.

Eestlaste loodud äpp “Kiiruskaamerad” annab kõlinaga märku, kui mõni neist teele jääb. Enamasti pole autode spidomeetrid kuigi täpsed ning näit oleneb suuresti nii rehvirõhust kui ka rattasuurusest.

GPS-i kasutav “Kiiruskaamerad” näitab digitaalsel kujul täpset kiirust, mis annab adekvaatsema vahendi trahvimasinatega arvestamisel.

“Kiiruskaamerad” on väga lihtsa väljanägemisega rakendus, mis kuvab ekraanile sõiduki hetkekiiruse, mille näit liikluskaamera lähenedes muutub kas punaseks või roheliseks.

Allikas ja meedia: maanteeamet

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.