blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com

Juulis kargas uute sõiduautode müük lakke, Toyota naudib mäekõrgust edu4 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Juulis müüdi Eestis 2426 uut sõiduautot, mida on võrreldes 2018. aasta heinakuuga koguni 13,5% rohkem. Seitsme kuu lõikes edestab tänavune automüük mullust 0,2%ga. Maasturilaadsete buum ei näita vaibumise märke, markide ja mudelite edetabelis naudib mäekõrgust edu Toyota.

Ei tea, kas mõjutas autoostjaid jahe ilm või kuumad müügikampaaniad, igal juhul möödus tänavune juulikuu automüüjatele kiire töö tähe all: uusi sõiduautosid müüdi mullusega võrreldes ligi kolmsada tükki rohkem.

Protsentidesse arvutatuna oli möödunud juuli eelmisest 13,5% võrra magusam, uusi autosid veeres salongist välja ühtekokku 2426.

Kokkuvõttes on tänavu seitsme kuuga müüdud 16359 uut sõiduautot, see number ületab möödunud aasta sama perioodi tulemuse 0,2%-ga.

Keskmise suurusega linnamaastur on tegija

Müügitabelile pilku heites on selge, et ka heinakuu ei toonud muutust eesti autoostja mõtteviisis: eelistatud kaup meenutab keskmise suurusega maasturitaolist eset. Teine valik on väike-keskklassi autod.

Õnneks on terve mõistus siiski kaasas kui ostma hakatakse: RAV4, millest lõviosa hübriidajamiga, on peaaegu ideaalne “teeb-kõike” auto. Hübriidajamiga autode osakaal kogu müügist ongi tubli kümnendik.

Ka elektriautode osas oli juuli eelnevatega võrreldes suurepärane: osteti 12 nullemissiooniga sõidukit. Martin Rinne, kes elektriautode kohta eraldi tabelit peab, on juulis selle tosina laiali jaganud nii: 6 uut Nissan Leafi, 1 Hyundai Ioniq ja Kona EV, 1 BMW i3, 1 Model 3, 2 Audi e-troni.

Automarkide müügitipus Toyota

Tänak juhib MM tiitlijahi punktitabelit, Toyota Eesti uute sõiduautode margi- ja mudelitabeleid. Ja tänavapilt on uutest RAV4-st ja Corolladest tiine.

Koerakuu populaarseim automark oli Toyota: kokku müüdi 456 seda marki autot. Teise koha vallutas Škoda 345 autoga ja kolmas oli Renault 231 autoga.

Siinkohal toome ära aga kõikide markide edetabeli, kust on näha, et sarnaselt eelmistele aastatele on välja kujunenud tugevad liidrid, kel on seitsme kuuga õnnestunud müüa üle 2000 auto, edasi tuleb “tuhandeliste” klubi ja siis juba riburadapidi “üle viiesajalised”.

11. kohal ja esimene, kus 500 piir alistub ilmselt pärtlikuul, on Subaru. Tõenäoliselt küündib üle poole tuhande peagi ka Nissan.

Protsendipunktide järgi on tänavu senini suurim õnnestuja hoopiski Audi, kel on õnnestunud müüki kavatada koguni 42,7%. Järgnevad Dacia ja Citroen, vastavalt kolmandiku ja rohkem kui viiendiku müügikasvuga.

Ehkki tabeli allosas on marke, mille müügitõus ulatub sadadesse protsentidesse, on tegu marginaalse koguse müüdud sõiduautodega ja see võit on pigem paberil võit. Kena teada, et üliluksuslikud autod leiavad Eestiski mõne ostja varasemast rohkem.

MarkJuuniJuuli2019 Kokku2018 YTDMuutusKoguse muutus
       
TOYOTA4574562,6512,541+4.3%+110
ŠKODA3163452,1462,034+5.5%+112
RENAULT2552311,5081,494+0.9%+14
VOLKSWAGEN1851951,2701,225+3.7%+45
KIA2231811,1661,173-0.6%-7
PEUGEOT10780954883+8.0%+71
CITROEN124105915713+28.3%+202
DACIA108103657490+34.1%+167
HONDA8679594850-30.1%-256
OPEL5350507678-25.2%-171
SUBARU6673468542-13.7%-74
NISSAN5771442462-4.3%-20
HYUNDAI4161356441-19.3%-85
AUDI4660354248+42.7%+106
FORD3341317304+4.3%+13
MAZDA2935309300+3.0%+9
SEAT4860301289+4.2%+12
MERCEDES-BENZ4146293275+6.5%+18
VOLVO2727241265-9.1%-24
BMW3723229249-8.0%-20
LEXUS1416100107-6.5%-7
MITSUBISHI91591122-25.4%-31
SUZUKI51585199-57.3%-114
PORSCHE14138483+1.2%+1
FIAT18147989-11.2%-10
LAND ROVER556672-8.3%-6
JEEP354485-48.2%-41
MINI5943430%0
JAGUAR1322220%0
ALFA ROMEO331512+25.0%+3
DODGE2092+350.0%+7
LAMBORGHINI0183+166.7%+5
MASERATI2086+33.3%+2
BENTLEY2172+250.0%+5
SSANGYONG0062+200.0%+4
CHRYSLER0253+66.7%+2
FERRARI0131+200.0%+2
TESLA1135-40.0%-2
ALPINE0010 +1
OMAVALMISTATUD0012-50.0%-1
CADILLAC1016-83.3%-5
DS0001-100.0%-1
ASTON MARTIN0001-100.0%-1
CHEVROLET0001-100.0%-1
INFINITI0001-100.0%-1
MICRO-VETT0001-100.0%-1
Kokku2,4242,42616,35916,327+0.2%+32

.

Ja mudelitabeli võidab…Corolla!

Uuema aja autoteemaline parafraas kõlab “Kord Toyota all ja Toyota peal, ja vastupidi”. Juulis tõmbas RAV4 nina alt tipuvõidu uus Corolla, millest on kujunenud taksofirmade ja kommertsklientide absoluutne lemmik.

Vaid 3 vähem müüdi Toyota RAV4 linnamaasturit. Kolmandalt kohalt leiame kolmanda absoluutse lemmiku, Škoda Octavia 119 müüdud autoga. Aga tervikuna on karusekuu mudelitabel üllatusi täis.

Nimetatud kolm mudelit on ainsad, mille müük ületas 100 auto piiri. Neljas Kia Sportage, siis Renault Clio ja 6. kohal selle kannul väiksem kõikjalsõitja Clio. Siis 2 Škodat: Kodiaq ja Superb ning 9. “berlinks” ja kümnes VW Tiguan.

Seitsme kuu lõikes ligi 1000 RAV4, kaheksasaja piiri lähedal Corolla. Võimalik, et Corolla on aasta lõpuks end RAV4st ette rebinud.

Octavia müük on paarisaja auto võrra kahest eelnimetatust maas, aga tundub, et tšehhide kolmandat kohta ei ohusta isegi Berlingo, mida müüakse tänavu jõudsalt nii M1 kui N1 segmendis.

Kial on esikümnes lisaks Sportage’ile ka Ceed ning usutavasti on Kial tervikuna hea müügiaasta. Sõsarmargil Hyundail nii hästi ei lähe, kuigi võiks, sest mudelirivi on neil värvikas.

Unistada tuleb suurelt: aasta lõpuks võiks ju mudelitabeli esiotsa mahtuda ka mõni Taevasõela märki kandev auto ning Honda CR-Vgi võiks kuskile end mahutada. Ja Opel palun. Ja Peugeot’ muidugi. Ühesõnaga, 10st jääb ilmselgelt liiga väheks.

MarkMudelJuuli 2019KohtMarkMudel2019 kokku
       
TOYOTACorolla1621TOYOTARAV4970
TOYOTARAV41592TOYOTACorolla790
ŠKODAOctavia1193ŠKODAOctavia694
KIASportage894CITROENBerlingo583
RENAULTClio755RENAULTClio557
RENAULTCaptur656ŠKODAKodiaq473
ŠKODAKodiaq617KIASportage420
ŠKODASuperb618KIACeed394
CITROENBerlingo609VOLKSWAGENTiguan349
VOLKSWAGENTiguan5710ŠKODASuperb331
      

.

Tarbesõidukid juulis suvitasid

Tarbesõidukite müük on tänavu olnud kerges languses ja see jätkus ka jaagupikuul, mil müük jäi 1,2% alla möödunud aasta juulikuu tulemusele.

Seitsme kuu kokkuvõttes on tarbesõidukite müük langenud 6,3%. Automarkidest oli edukaim Peugeot 102 müüdud sõidukiga, ja kaugele maha ei jäänud ka Citroen 93 müüdud tarbesõidukiga.

Kolmanda koha haaras Toyota 50 sõidukiga. Veokite segmendis oli ülekaalukalt edukaim Scania, milliseid müüdi 41.

Allikas: AMTEL

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com