Reede, 22. september 2023
Reisijad on võtnud Ida-Virumaa ja Peterburi vahel kurseerivad mugvad liinibussid omaks. Esimese kuuga on ostetud ligi 4000 piletit. Kel Venemaa viisa olemas, võib 16-kohalise Lux Mini bussiga reisimist igal juhul proovida. Buss väljub mitu korda päevas Jõhvist.

Ida-Virumaad ja Peterburi ühendaval Lux Mini bussiliinil on esimese tegevuskuu jooksul pileti ostnud juba enam kui 3700 reisijat. Tallinnani sõitvatele suurtele Lux Expressi bussidele lisaks käiku pandud minibussid väljuvad Jõhvist Peterburi neli korda päevas.

Uue liini peamiseks sihtgrupiks on inimesed, kes külastavad sõpru või sugulasi ning soovivad Ida-Virumaa ja Peterburi vahel sõita kiiresti, mugavalt ja sobivatel kellaaegadel. Kui varem pidid Ida-Virumaalt Peterburi reisijad kasutama Tallinn-Peterburi liini, siis nüüd pakume just neile mõeldud mugava sõidugraafikuga teenust.

Juba kuu aega Jõhvi-Peterburi liini teenindavad mugavad 16-kohalised Mercedes-Benz Sprinter minibussid ühendavad Ida-Virumaa keskusi Peterburiga. Lux Mini reisijatest keskmiselt 60% on Eestist ja 40% Venemaalt ning populaarseimateks reisipäevadeks klassikaliselt reede, laupäev ja pühapäev.

Igapäevaselt on [wiki base=”ET”]Ida-Virumaa[/wiki] reisijatel valikus mõlemal suunal neli väljumist, v.a. kolmapäeviti, mil toimub kolm reisi päevas. Lux Mini bussid väljuvad Jõhvist kell 6.20, 12.30, 15.00 ja 21.00. Peterburist Jõhvisse saab aga sõita kell 6.00, 09.15, 14.45 ja 18.45.

Kolmapäeviti ei toimu Jõhvist kell 12.30 ja Peterburist kell 6.00 väljuvaid reise. Reisi pikkuseks koos Eesti-Venemaa piiri ületamisega on 5 tundi ning Lux Mini bussid ületavad piiri eelisjärjekorras – selleks kulub tavapäraselt kuni 30 minutit.

Lux Express kasutab Jõhvi-Peterburi liinil sarnaselt oma teiste liinidega paindlikku hinnastamist, mis tähendab, et bussipileti hind sõltub ostuhetkest, väljumise nõudlusest ja kliendi sõiduharjumusest tulenevast lojaalsussoodustusest.

Lux Mini piletite hinnad algavad 5 eurost ning hind hakkab kasvama nõudluse ja bussitäituvuse suurenedes. Lisaks kehtivad piletitele ka kõik ealised ja PINS lojaalsusprogrammist tulenevad soodustused.

Lux Mini bussides on turvavöödega varustatud mugavad reguleeritava seljatoega istmed, rohkelt jalaruumi ning kliimaseade. Iga istmepaari juures on elektriseadmete laadimisvõimalus (220 V) ja samuti levib bussis tasuta WiFi.

Lux Express on rahvusvahelisel turul tegutsev [wiki base=”ET”]Eesti[/wiki] bussiettevõte, mis pakub reisijatele mugavaimat bussisõitu kogu regioonis. Lux Expressi peamisteks sõidusihtkohtadeks on Peterburi, Tallinn, Riia, Vilnius ja Varssavi. Ettevõtte bussipargis on täna üle 80 bussi keskmise vanusega 2.7 aastat. Reisijatele pakub sõbralikku klienditeenindust üle 300 bussijuhi.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.