Reede, 1. märts 2024
5. oktoobril anti Auto Fortes pidulikult üle esimene täiselektriline Hyundai Ioniq. Müüja pole kitsi avalikult rõõmustamast: juba praegu on selge, et Eesti ostja ei ole valmis 2019. aastani ootama, et võib-olla saada käsi külge ikoonilisele Tesla Model 3 “rahva-särtsukale” vaid tahab elektriautoga sõitma hakata võimalikult ruttu.

Tesla on Model 3 tootmisega kõvasti jänni jäänud, lubatud 1200 auto asemel kuus suudeti tehase andmetel valmistada septembris vaid veidi pealt paarisaja sõiduki. Fänne see viivitus muidugi ei kõiguta, aga inimest, kes valib elektriauto mitte margi pärast vaid praktilise vajaduse tõttu, ei lohuta teadmine, et kahe aasta pärast võib-olla saab juba elektriga sõita.

Kaunil sügisesel neljapäevahommikul antigi esimene Hyundai Ioniq – elektriauto kliendile üle. Must iludus kõneleb keelt, mida moodne inimene mõistab: praegu müügil olevatest elektriautodest on Ioniq üks põhilisi Model 3 konkurente, pakkudes võrreldavat sõiduraadiust (280 km ühe laadimisega vs. Model 3 odavama mudeli ennustatav 300 km), odavamat hinda ja kõrget kvaliteeti.

Kui esimesi Tesla 3 mudeleid lubati Eestisse 2019. aastaks, siis Hyundai andis just teada, et tõstab Ioniqu tootmismahtu 1200lt autolt kuus 1800 peale. Praegu läheb pool elektriautodest müügiks Lõuna-Koreas ja pool ekspordiks.

Loe uuesti Argo proovisõidulugu “Nädal Hyundai Ioniqu seltsis”
Loe siit Ylle esmamuljeid “Tesla, sa oled mul teine”
Vaata elektriline Ioniq täpsemalt üle maaletooja kodulehel

Allikas ja foto: Auto Forte

KOMMENTEERI SIIN