Esmaspäev, 5. detsember 2022
Eesti suurematel väliüritustel kogub hoogu glämping ehk nutikas ja mugav pop-up majutus. 10.-12. augustini saab moodsalt glämpida Viru Folgil. Tegime enne festivali algust väikese proovilebo, et hinnata, kas glämping on kogemist väärt.

Suurte väliürituste üks alalisi probleeme on majutumine. Isegi kui tants ja trall venivad öösse, tahaks vastu hommikut paariks tunniks kere maha heita ja silma looja lasta. Tänavune erakordselt kuum suvi soosib põõsa alla kerrakeeramist, aga kui tuleb vihm!? Või tüütavad putukad? Ja pesta tahaks. Ja telefoni laadida…

Naljaka nimega glämping ehk pop-up majutus suurtes ilmastikukindlates telkmajades on midagi kämpimise, pioneerilaagri ja hotellis magamise vahepealset.

Lisaks avaratele magamistelkidele saab siinsamas osta ka sööki-jooki, laadida nutiseadmeid, tšillida avaras laundžis. Ja nagu hotellis, on ka siin vastuvõtulaud, kus oma soovid raha eest realiseerida saab.

Tundub jube romantiline igatahes, sest värskes õhus pehmes voodis tähtede vahtimine on kordades ägedam majas magamisest.

AINULT KAAMELID ON PUUDU

Viru Folgi glämpingualale jõudes tundub nagu oleks idüllilise Käsmu kapteniküla asemel Egiptuse liivakõrbe sattunud: sarnast liivakarva, suurtest presentmajadest koosnevat telklat on kohanud ilmselt kõik Aafrika turismimekadesse reisinud. Ainult kaamelid ja beduiinid on täiuslikust oaasipildist puudu.

Telki sisse astumiseks pole vaja laskuda neljale käpale, võib viisakalt püstipäi sisse jalutada. Ruumi on improviseeritud toas 20 ruutmeetrit, sellele on paigutatud 2 pehmet 2-inimese voodit, mis on uhkesti üles tehtud ja patjadekuhjaga kaunistatud. Toas on toolid ja laud, vaibad on maas ja leed-valgustid laes.

Voolu telgis ei ole, nutiseadmete laadimiseks omas pesas peab olema kaasas akupank ent mõne sammu kaugusel on eraldi suur telk, kus laadimisvõimalused olemas.

Avaras, avatud seintega laundžis võiks olla ka alaline Wi-Fi ning seinal teleriekraan, siis oleks elamus täielik. Praegu peab igaüks lootma isiklikule netipaketile.

This slideshow requires JavaScript.

PESTA JA KRATSIDA SAAB KA

Kui telefon laadijasse pistetud, tahaks hoolitseda isikliku hügieeni eest. See osa on pop-up suvehotellis hästi lahendatud: glämping tähendab ühtlasi vaat’ et parimaid pesemisvõimalusi festivalil: kahes pesumajas on rivis korralikud duššid ja kraanikausid. Võta rätt ja seep, ja pese terviseks!

Roheliste peldikute rivi on siinsamas pesulate kõrval, ja loota on, et suvekuumuses koristatakse neid tavapärasest tihedamini. Telkla keskel on veevõtukoht, kust saab joogipudeli taas täita. Tundub üsna keskkonnasõbralik kokkuvõttes.

ERINEVAD PAKETID JA HINNAD

Glämping on suhteliselt mõistlik majutusvalik siis kui festivalile tulla mitmekesi. Telki mahub mõnusalt 4 inimest, valida on eri pakettide vahel. Standardpaketis sisaldub õhkmadrats, leed- latern toas, bambusmatid. Voodiriided või magamiskott tuleb sel juhul endal kaasa võtta.

Viru Folgil küsitakse ühe lihtsa standardmajutuse eest 23 eurot nina pealt. 4 inimest korraga maksavad öö eest 90 eurot.

32 euro eest saab lisaks standardpaketile voodisse korralikud, lukshotelli väärilised voodiriided ja froteerätiku, põrandavaibad ja leed-valgusti lakke. Ka pleedid on komplektis puhuks kui öö kisub jahedaks. Nelja inimese glämping pakett maksab ühtekokku 125 eurot.

KAS PROOVIDA? JAH!

Glämping on vahelduseks päris äge kogemus. Hind ei ole küll kõige odavam, aga võrreldes muude majutusvõimalustega on see siiski täiesti taskukohane.

Võrreldes lihtsa telkimisega on pop-up hotellis kõvasti ruumi – see pole teil mingi “käpuli urgu ja silgud pütis, jube palav, jube külm, tuul viis katuse minema” – ööbimine vaid tuba nagu tuba ikka, ainult et seinad on presendist.

Lastega perele tundub glämping olevat parem mistahes muust kinnises kuudis majutusvariandist. Alanejatel sugulastel on igal juhul põnev ööbida suures pehmes majas, eriti mugavas voodis kui igavalt hotellis kügeleda. Niisiis, jah, eriti lastega peredele julgeme soovitada. Romantikutele muidugi kah.

FESTIVAL VIRU FOLK

10.-12. augustil Käsmus toimuv Viru Folk on tänavu pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kolmel päeval esineb rohkem kui 300 Eesti artisti, nende seas mitmeid, keda tänavu muudel suurüritustel kuulda ei saagi.

Näiteks on Käsmus kohal Eesti muusika suurmeeste kooslus Kiriko, õde ja vennad Johansonid, Kukerpillid, Klapp, Folkmill, Jaan Sööt & Andre Maaker ja mitmed teised.

Festivali keskkonnaprogrammil astub üles noorema põlvkonna art hop artist EiK koos kitarrist Mattias Tirmastega. Lastele on eraldi lasteprogramm ning populaarne filmiprogramm on muutnud nime KÄFT-iks ning võtnud oma tiiva alla ka teatrietendused.

Viru Folk, mida igal aastal külastab ligi 10 000 folgisõpra, on kahekordne Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgise laureaat.

Loe rohkem Viru Folgi kodulehelt

Pildid: Ylle Tampere ja Uku Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.