blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Uute autode müügitrendid Eestis: vaatame üle esimese kvartali müügitulemused5 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Märtsikuu automüük püsis aastataguse ajaga enam-vähem samal tasemel, langus oli vaid 2%. Automüüjatel on põhjust optimismiks, müük läheb tõusujoones. Vaatame üle paastukuu popimad margid ja mudelid ning esimese kvartali tõusjad ja langejad.

Märtsis müüdi kokku 2233 uut sõiduautot, mida on veidi rohkem kui 2017. aastal ja 2% vähem kui mullusel urbekuul.

Eelmise aasta alguses toimunud tempokas tõus hakkaski mullu märtsis taanduma, sealt alates on automüük püsinud enam-vähem stabiilselt väikeses plussis.

Kolme kuu kokkuvõttes on tänavu müüdud 6174 uut sõiduautot, mis jääb eelmise aasta esimese kvartali müügile alla 6,9%. Samas ületab see number siiski ülemöödunud aasta esimese kvartali müüki kolmesaja auto võrra.

KESKMISED LINNADŽIIBID KUUM KAUP

Paastukuu ei pannud ostjaid auto keretüübi osas meelt muutma: kõige rohkem, koguni 25,3% kõigist uutest autodest moodustasid keskmise suurusega maasturitaolised sõiduvahendid. Allpool selgub, et valdav osa linnadžiipidest kandis Toyota märki.

Rohkelt läks kaubaks ka väiksema keskklassi autosid (22,2%) ja väiksemaid maasturit meenutavaid (21,3%) sõidukeid. Hübriidajamiga sõidukeid eelistasid tarbijad 222 korral ja elektriautosid osteti 5.

TOYOTA TAGASI ESIKOHAL

Toyota kerkis märtsis taas kõige populaarsemaks automargiks 360 sõiduautoga, aga märtsis teisele kohale jäetud Škoda (278) püsib müügitabeli tipus kolme kuu kokkuvõttes.

Kolmandaks platseerusid Renault’ sõiduautod, mida müüdi 185. Neljandal kohal on Volkswagen, viiendal ja kuuendal PSA sõsarad Citroen ja PSA. Kolmanda PSA kasvandiku leiame ka üle pika aja esikümnest, 7. koha tulemuse tegi Opel 108 müüdud autoga.

Kvartali kokkuvõttes juhib müügitabelit Škoda 822 müüdud autoga, Toyota on kohe kannul 809ga, kolmandal kohal Renault’ 589 isendiga.

KohtMarkMärts 2019KohtMark2019 kokku
      
1TOYOTA3601ŠKODA822
2ŠKODA2782TOYOTA809
3RENAULT1853RENAULT589
4VOLKSWAGEN1674VOLKSWAGEN528
5CITROEN1515CITROEN406
6PEUGEOT1326KIA385
7KIA1247PEUGEOT313
8OPEL1088HONDA246
9HONDA959OPEL236
10DACIA8510DACIA225
     

.

MÜÜGIHITT TOYOTA RAV4

Urbekuu mudelitabeli esimeseks tõusis Toyota linnadžiip RAV4, mida osteti 157 korral. Uus RAV4 on paljud võlunud oma senisest rajuma välimusega, kuid märksa tähtsam on asjaolu, et selle jõuallikate valikus on ökonoomne ja samal ajal võimas hübriidajam. 

Škoda Octavia 101, Toyota Corolla samuti. Selge märk, et Corolla uus põlvkond leiab Eestis oma tänuliku ostja suurema vaevata.

Üllatus aga, et mudelitabeli esikümnest ei leia seekord väikest Renault Cliot, mis on varasemalt ka esikohti võtnud, selle asemel on hoopis krossover Captur, mida müüdi märtsis 54 tükki.

Kvartali kokkuvõttes on esikolmikus Toyota RAV4 326 autoga, järgnevad Citroen Berlingo mahtuniversaal 265 ja Škoda Octavia 245 müüdud autoga. Kui maasturilaadsete kuldlõiget vaadata, on teisel kohal Škoda Kodiaq ja kolmas VW Tiguan.

MarkMudelMärts 2019KohtMarkMudel2019 kokku
       
TOYOTARAV41571TOYOTARAV4326
ŠKODAOctavia1012CITROENBerlingo265
TOYOTACorolla1013ŠKODAOctavia245
CITROENBerlingo764RENAULTClio219
RENAULTCaptur545ŠKODAKodiaq199
ŠKODAKodiaq536VOLKSWAGENTiguan162
DACIADuster497TOYOTACorolla161
ŠKODAKaroq478KIASportage140
VOLKSWAGENGolf479VOLKSWAGENGolf134
VOLKSWAGENPassat4610ŠKODAKaroq128
      

.

ELEKTRIAUTODE PLUSS

AMTELi tabel sisaldab vaid Eestis müüdud ja arvele võetud autosid. Elektriautode poole pealt aga tasuks kiigata Maanteeameti tabeleid*.

Märtsis oli elektriautode esmaregistreerimisi 9 (veebruaris 8 ja eelmise aasta märtsis 7). Uusi autosid oli nende hulgas 5 tükki: 3 Audi e-Troni ja 2 Jaguar I-Pace’i. Esimese kvartali kogutulemus on 27, mis on 69% rohkem kui 2018. aasta I kvartalis.

TARBESÕIDUKITE PLUSS

Tarbesõidukite müük pöördus märtsis 0,4 protsendiga plussi ja kokku müüdi märtsis 504 uut tarbesõidukit. Markide osas moodustasid esikolmiku Citroen (101), Peugeot (82) ja Renault (53). Veokite segmendis olid edukaimad Scania ja Volvo, vastavalt 35 ja 28 müüdud veokiga.

ESIMENE KVARTAL AUTOMÜÜGIS

Vaatame üle AMTELi andmed tänavuse esimese kvartali uute sõiduautode müügi kohta võrdluses sama ajaga mullu.

Suurtest liidritest ainsana võtab tänavu pikemalt hoogu Toyota, mis parasjagu oma mudelivalikut uuendab ja järk-järgul uusi generatsioone müügile toob.

Märtsist on jaapanlastel taas hoog sees nagu näha ka edetabeli esikohast. Uus RAV4 ja Corolla on kohal ning kohe ka suurepärase tulemuse teinud.

Kuigi praegu veel on kõige ostetum RAV4, mida ka linnapildis ohtralt, siis ilmselt võtab Corolla teatepulga lähikuudel enda kätte nagu on juhtunud Soomes, kus uus Corolla on teinud võimsa alguse ja märtsi müügis suveräänne liider.

Võrreldes aastataguse ajaga on tänavu I kvartal olnud veidi vaiksem Kia ja Peugeot’ jaoks. Ka Opel on oma müügis veidi alla andnud.

Täiesti arusaamatu olukord valitseb aga Honda müügisalongis – uus CR-V võiks müüa, mis hullu, võrreldes mullusega on Honda aga esimeses kvartalis teinud hoopiski kahekordse müügilanguse.

Huvitaval kombel ei pea Eesti autoostjad miskiks ka Mitsubishit, samal ajal kui sel margil mujal Euroopas on väga head ajad. Langus mullusega võrreldes üle 40%.

Nooblimatest markidest valitseb ilmselge segadus FCA Jeep’i  õuel. Möödunud aastaga võrreldes on miinus 45,9%. Sellest ilmselt lõviosa tuleb panna importööri vangerduse arvele. Enam ei vastuta Jeepi eest meie oma Silberauto vaid leedukate Modus Group.

MarkJaanVeebrMärts2019 Kokku2018 YTDMuutusKoguse muutus
        
ŠKODA309235278822781+5.2%+41
TOYOTA2292203608091,023-20.9%-214
RENAULT181223185589569+3.5%+20
VOLKSWAGEN218143167528508+3.9%+20
CITROEN152103151406299+35.8%+107
KIA148113124385410-6.1%-25
PEUGEOT9982132313327-4.3%-14
HONDA727995246503-51.1%-257
OPEL7751108236260-9.2%-24
DACIA657585225170+32.4%+55
SUBARU767348197268-26.5%-71
NISSAN754160176170+3.5%+6
MAZDA713259162120+35.0%+42
FORD663548149110+35.5%+39
HYUNDAI503951140200-30.0%-60
AUDI43286113294+40.4%+38
MERCEDES-BENZ484037125108+15.7%+17
VOLVO512531107132-18.9%-25
BMW33183990111-18.9%-21
SEAT30372188107-17.8%-19
LEXUS247195051-2.0%-1
MITSUBISHI137103052-42.3%-22
SUZUKI79122885-67.1%-57
PORSCHE73182830-6.7%-2
LAND ROVER57142635-25.7%-9
JEEP8932037-45.9%-17
MINI9331521-28.6%-6
FIAT1671423-39.1%-9
JAGUAR6321113-15.4%-2
ALFA ROMEO22152+150.0%+3
MASERATI41051+400.0%+4
DODGE21250 +5
LAMBORGHINI23050 +5
SSANGYONG12032+50.0%+1
CHRYSLER101220%0
BENTLEY00110 +1
TESLA10012-50.0%-1

.

KOKKUVÕTTEKS

Kolmanda kvartali pealt kevadisi tibusid ja jõuluilma veel ennustada ei saa. Toyotal läheb tõusujoones, ja ka Škodale võib ennustada päikeselise ilma jätkumist, sest mitu uut mudelit peaksid sel aastanumbril müügile jõudma.

Uustulnukatest võiks oma koha Eesti autoostjate südames leida Mazda, mis on samuti oma mudelivaliku kas värskendanud või sootuks uuendanud. Kaasaelamist väärib ka Seati käekäik, sest eurooplased on selle margi enda jaoks uuesti avastanud.

Nooblimate markide seast hoiame pöialt Lexusele, mille edulugu peaksid toetama ES-sedaan ja UX-linnadžiip ning Volvole, mis on viimastel aastatel teinud edetabelites kõrge lennu. Aasta esimesed kolm kuud on nende kahe tulemuste ette siiski miinusmärgi pannud.

Üldiselt on Eesti autoturg aga marginaalne, mis tähendab, et mõnigi isuäratav uudis jõuab meieni kas hilja või ei kunagi, kui selgub, et nõudlus on arvatust suurem. Siis saavad oma tellimuse esimesena kätte sihtturud, kus automüüki kuus kümnete tuhandetega mõõdetakse.

Allikas: AMTEL, Martin Rinne. Kaanepilt: Andres Kruus

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com