Elron alustab esmaspäevast üleminekut uuele piletimüügisüsteemile

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Esmaspäevast, 3. detsembrist alustab Elron üleminekut uuele piletimüügisüsteemile. Uus süsteem hõlmab endas nii veebimüügikeskkonda, klienditeenindajate käsimüügiterminale kui ka uudset piletimasinat rongides. Tuleb ka kaardimakse.

Rongiettevõte Elron läheb uuele süsteemile üle järk-järgult. Esimese sammuna uueneb veebimüügikeskkond, seejärel klienditeenindajate käsimüügiterminalid, viimasena käivituvad rongides piletimasinad.

Tõenäoliselt 2019. aasta esimeses pooles jõuab reisijateni kauaoodatud võimalus, maksta rongipileti eest pangakaardiga. Seda saab teha aga alles siis kui kogu piletisüsteem on täielikult uuendatud ning masinad hakkavad tunnistama viipemakset.

LOOGILISEM VEEBIKESKKOND

Uus piletimüügisüsteem peaks muutma rongipiletite ostmise selgemaks ja lisama mõne lisavõimaluse. Näiteks peaks edaspidi olema võimalik osta kümne korra pileteid või veebipileteid, mis pole seotud täpse kellaaja ja väljumisega vaid millel on kirjas üksnes reisi kuupäev ning lähte- ja sihtkiht.

Uus veebikeskkond peaks olema paindlikum ja informatiivsem ning andma reisijatele mitmes keeles rohkem selgitavat infot, mis on eriti vajalik remonttöödega seotud muudatuste puhul.

Ka sõiduplaani otsing läheb lihtsamaks: pikemate reiside planeerimisel kuvatakse eraldi nii otsereisid kui ka ümberistumise võimalusega reisid.

REAALAJAS TÖÖTAV SÜSTEEM

Erinevalt praegusest töötab uus süsteem reaalajas, mis tähendab näiteks seda, et kui vahetult enne rongile astumist sõidukaardile laetud raha ei pruugi täna koheselt kajastuda Elroni sõidukaardil ega klienditeenindaja terminalis, siis uue süsteemiga on need andmed kohe ka klienditeenindaja terminalis nähtavad.

Online-piletimüügisüsteemi eeliseks on ka see, et piletite eelmüügi saab sulgeda senisest hiljem – alates 5. detsembrist saab eelmüügist pileteid osta kuni 30 minutit enne reisi väljumist algjaamast, tulevikus aga veelgi hiljem.

MIS MUUTUB 3. DETSEMBRIL

1. Rongipiletit saab osta uue veebikeskkonna kaudu
2. Perioodipileti ostmine on mugavam ja loogilisem
3. Sõidumarsruuti kuvatakse selgelt
4. Pileteid kuni 4. detsembrini toimuvatele reisidele müüakse vanas süsteemis
5. Alates 5. detsembrist reisidele piletit ostes suunatakse automaatselt uude süsteemi
6. Kuni 4. detsembri õhtuni saab raha laadida praeguses süsteemis
7. Kõik kehtivad perioodipiletid ja sõidukaartide raha kantakse uude süsteemi automaatselt

Kogu piletiostu info on ühes kohas leitav siit

Internetist pileti etteostmiseks tuleb minna Elroni kodulehele, valida “sõiduplaan” ja  sisestada sõidumarsruut ja soovitud kuupäev. Alates 5. detsembri reisidest suunatakse klient piletiostu sooritama uuele lehele. Raha sõidukaardile laetakse vanas süsteemis kuni 4. detsembrini.

Uued klienditeenindajate käsimüügiterminalid võetakse kasutusele alates 5. detsembrist. Süsteemi integreerimisega seoses ei ole 5. detsembri südaööst kuni hommikul kella 10ni võimalik Elroni sõidukaardile veebis raha laadida.

Kui reisijad soovivad raha sõidukaardile kanda just 5. detsembri hommikul, siis palume seda teha rongis klienditeenindaja juures.

Rongiettevõte Elron saab uue piletimüügisüsteemi koostöös ühistranspordi pileti- ja makselahenduste ning reaalaja infosüsteemidega tegeleva tehnoloogiaettevõttega AS Ridango. Ridango piletisüsteemid on kasutusel Tallinnas, Tartus kui ka mitmel pool Põhjamaades.

Allikas: Elron. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.