Elektrilevi alustas kiire internetivõrgu rajamist: vaata, kas see jõuab sinu koju

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Elektrilevi avas juulis esimestele maapiirkondades asuvatele majapidamistele võimaluse liituda nende kiire interneti võrguga. Rõõmusõnum selle võimaluse kohta saadeti 4600le kliendile. Kolme kuu jooksul saab Elektrilevi kaudu võrgustuda soodsama hinnaga.

Elektrilevi kiire internetivõrk, millest on aastaid juttu olnud ning mis tänavu on jõudnud projekteerimise ja ehitamise faasi, on Eestis ainulaadne selle poolest, et võimaldab ühenduse paigaldamise järel kliendil valida sobiva sideoperaatori ja seda soovi korral alati vahetada. Ehk siis tegemist on operaatorineutraalse võrguga.

Elektrilevi valguskaabli tehnoloogial põhinev võrk tundub tänases kontekstis olevat tulevikukindel lahendus, mis võimaldab kasutada kõiki tänaseid ja homseid teleteenuseid, ülikiiret kuni 1GB/s internetti, koduvalve teenuseid ja muud.

Need piirkonnad, kus operaatorineutraalse teenuse osutamisega alustatakse, on valitud põhimõttel, et seal on varasemalt valitsenud võrguvabadus ehk need on kohad, kus teised operaatorid pole saanud või pidanud vajalikuks ühendust luua.

Valged alad, mida kõigepealt katma asutakse, on enamasti maapiirkondades või seal, kus inimeste juurdevool on viimastel aastatel olnud kiire.

Elektrilevi kiire internetiga saab liituda Ahjal (Põlvamaa), Alajõel (Ida-Virumaa), Hingus (Harjumaa), Jõesuus (Harjumaa), Jõeveeres (Põlvamaa), Kaasikul (Harjumaa), Kasepääl (Jõgevamaa), Kibunas (Harjumaa), Kirumpääl (Võrumaa), Kolkjas (Tartumaa), Kõrvekülas (Tartumaa), Kärsal (Põlvamaa), Kükital (Jõgevamaa), Laitses (Harjumaa), Leevis (Põlvamaa), Maarja-Magdaleenas (Tartumaa), Missos (Võrumaa), Mustlas (Viljandimaa), Mähmas (Viljandimaa), Rajas (Jõgevamaa), Suurupis (Harjumaa), Tihedal (Jõgevamaa), Tinnikurus (Viljandimaa), Tsirguliinas (Valgamaa) Vansis (Harjumaa), Vasknarvas (Ida-Virumaa) ja Võrumõisas (Võrumaa).

„Meil on hea meel, et saime esimestes piirkondades ehitusega algust teha. Soovime järgmiste kuude jooksul aktiivselt juba järgmistes piirkondades võrgu rajamist alustada ning soovijatele liitumise avada,“ rõõmustas Elektrilevi juhatuse liige Taavo Randna.

Kui ootad kirja, võib tulla see ka postiga

Elektrilevi loodab selle aasta jooksul liitumise avada kuni 15 000 majapidamisele ja ettevõttele. Kõiki, kellele seda võimalust pakutakse, teavitatakse isikliku kirjaga, mis saadetakse nii posti kui ka e-maili teel.

Kliendile jagatakse infot ka operaatorite kohta, kes avatud võrgus internetiteenust pakkuma hakkavad ja kelle seast endale sobivaima valida saab. Elektrilevi võrgus on valmis teenust pakkuma 12 erinevat sideoperaatorit.

Liitumine Elektrilevi võrguga maksab esimese kolme kuu jooksul 199 eurot, hiljem on liitumishind kõrgem. Liituda soovinud klientidele ehitab Elektrilevi võrgu valmis kuni kaheksa kuu jooksul.

„Üha rohkem meie igapäevaseid tegevusi on seotud internetiga. Kodust töötamine kvaliteetsel pilveteenusel ükskõik millises Eestimaa paigas takerdub tihti täna aeglase interneti taha,” selgitas Taav Randma.

Ta lisas, et kaugtööle lisaks areneb jõudsalt ka värkvõrk: juba praegu ühendub iga endast lugupidav teler või külmkapp internetiga, valveseadmed on pidevalt võrgus ning targad masinad suudavad omavahel ühenduda jne.

Valguskaablivõrk on oluline tulevikuinvesteering kui tahame püsida e-riikide esireas. Viie aasta jooksul soovib Elektrilevi kiire interneti võrgu ehitada 200 000 kodu või ettevõtteni, kus täna puudub korralik netiühendus.

ACCELERISTA KOMM Infot, kas ja millal operaatorineutraalne kaabliots sinu koju jõuab, saab Elektrilevi kodulehelt. Selleks tuleb end autentida, sisestada kodu või ettevõtte aadress ja vaadata, mis vastuse saad.

Näiteks Loode-Saaremaal ei ole info kohaselt niipea lootust, aga Elektrilevi soovitab avalduse siiski esitada, see on aluseks asja kaalumisele võtmiseks. Ühe talu pärast vaevalt valguskaablit kerima hakatakse, metsas tuleb loota muudele lahendustele.

Kaanepilt: Saaremaa, Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.