Elektrilevi plaan, paigaldada lähiajal 10 moodsat avalikku kiirlaadijat, on jõudnud hanke faasi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Elektrilevi kuulutas äsja välja rahvusvahelise hanke uue põlvkonna kiirlaadijate soetamiseks. Kümme kiirlaadimispunkti peaks avatama sel aastal. Laadimisteenust neis punktides hakkab pakkuma Eesti Energia.

Elektrilevi küsib hankes hinnapakkumist kolme erinevasse võimsusklassi kuuluva kiirlaadija soetamiseks: 50 kW, 80-120 kW ja üle 150 kW laadijad.

Tänane elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Eestis koosneb 50 kW laadijatest, kus keskmise elektriauto aku täis laadimine võtab aega ligikaudu 45-60 minutit. Sõltuvalt autost ja asukohast võib see olla täiesti piisav.

“Samas on müügile tulnud ja tulemas ka suurema akuga sõidukeid, mille juhid peavad olemasolevates kiirlaadijates aku täislaadimiseks varuma pea kaks korda kauem aega,“ ütles Elektrilevi elektritranspordi juht Marko Viiding.

„Seetõttu on mõistlik teatud asukohtades kaaluda ka näiteks 100 kW või 150 kW võimsusega kiirlaadijaid, kus aku saab täis juba ligi 30 minutiga,“ lisas ta.

„ELMO võrgustikust tuntud CHAdeMO pisikutele lisaks hakkavad uutel kiirlaadijatel olema ka CCS pistikud. CHAdeMO pistikuga saab laadida Jaapani päritolu elektriautosid ning adapteri abil Teslasid, samas kui CCS-pistikuga saab hakata laadima ka Euroopa ja Korea päritolu elektriautosid,“ ütles Viiding.

Elektrilevi rajatavas võrgus hakkab avalikku laadimisteenust pakkuma Eesti Energia, kes töötab elektriautode omanikele välja kasutajasõbraliku ja mugava laadimisteenuse.

Võrguettevõtte ja Eesti Energia koostöös peaksid esimesed kümme avalikku elektriautode kiirlaadimispunkti hakkama teenust pakkuma juba selle aasta jooksul.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus ning ehitab üle-eestilist kiire interneti võrku.

Loe siit, kuidas meie võrguettevõte ajapikku “rohestub”

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.