Teisipäev, 5. märts 2024
Mai viimasel nädalavahetusel toimuvatel Keila päevadel näidatakse elektriautode laadimisjaama, mis on valminud Eestis. Selle aasta alguses kolis Ensto grupp moodsate laadimisjaamade tootmise Prantsusmaalt Eestisse, Ensto Enseki tehasesse ning seda toodangut nüüd rahvale näidataksegi.

60. juubelit tähistav Ensto grupp tõi käesoleva aasta alguses Eestisse üle elektriautode laadimisseadmete tootmise. Eesti on lähedal sihtturgudele ning siinse tootmiskompetentsiga ollakse väga rahul.

Ensto elektriautode laadimisjaamade valik on lai, ulatudes koduseks kasutamiseks mõeldud väikelaadijatest kuni võimsate kiirlaadijateni. Ühte uut elektriautode laadimisjaama näidatakse esmakordselt kõigile huvilistele 26. mail toimuvatel Keila päevadel.

Ensto Enseki Keila tehase juhi Kaarel Suuki sõnul on kogu meeskond õnnelik laadimisjaamade tootmise Eestisse tuleku üle: “Kindlasti on see märgiline, et Euroopa ühe tihedaima elektriautode laadimisvõrguga riigis on nüüdsest olemas ka kohapealne tootmisvõimekus.”

Kaarel Suuki sõnul jätkab Ensto Ensek oma tootmise moderniseerimist, et Eestis saaks valmistada ka muid kõrgtehnoloogilisi tooteid.

“Kui tavapäraselt ulatuvad meie toodete hinnad mõnest eurost paarisaja euroni, siis kirjeldatud laadimisjaama müügihind algab paarist tuhandest eurost,” viitas Kaarel Suuk toodanguväärtuse kasvule.

Elektriautode laadimisjaama tootmine on üks Ensto strateegilistest sammudest, mille keskmes on nutika linna kontseptsioon, kus taristu toimib värkvõrgu põhimõttel.

Tehases ei toodeta lihtsalt laadimisjaama vaid pakutakse juurde ka pilveteenust, tehakse ennetavat hooldust ja võetakse vastutus seadme korrasoleku eest. Ensto grupp oli üks esimesi rahvusvahelisi elektriala ettevõtteid, mis hakkas elektriautode laadimislahendusi välja töötama ja valmistama.

Allikas: Ensto Ensek

KOMMENTEERI SIIN