blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Muusikasoovitus: noore sõnakunstniku EiK kolmas album “unerohi”. Kuula singlit!

Accelerista kaasautor, fotograaf ja videomeister EiK ehk Eik Erik Sikk üllitas täna oma kolmanda albumi, nimega “unerohi”. 2018. aasta 25. september on noore sõnameistri jaoks mitmes mõttes märgiline: “unerohi” on triloogia viimane plaat, EiK ise sellest päevast täiskasvanu.

Mõni uudis tundub esmapilgul portaalis, kus peatähelepanu on tehnikal, liiklusel ja reisitarkustel ootamatu: kust siis nüüd äkki, et me muusikasoovitusi jagame?

Aga miks ka mitte, kui võime sel viisil tunnustada ühte oma kaasautorit, kes Accelerista algusest peale on vajadusel kaamera haaranud, et pildistada ja videosid meisterdada. Ka oleme saanud hiljuti lugeda EiKi täiesti teistmoodi reisikirja Rumeeniast. Noormehe festivalisuvi oli tihe, alljärgnevalt üks live-esitus Viru Folgilt.

UUS PLAADIFIRMA

Koostöös TIKS Rekordsiga andis täna, 25. septembril 18ndat sünnipäeva tähistav luuletaja EiK välja oma kolmanda albumi nimega “unerohi”.

Tegemist on noore sõnakunstniku albumitriloogia kolmanda kogumikuga, eelnevalt on ilmunud “uinak” ja “äratuskell”, ühtlasi on tegu ka täiesti uue koostöö algusega. Kui seni on EiK oma plaate ise produtseerinud, siis nüüdsest teeb ta koostööd omanäolisi artiste koondava TIKSuga.

EiKi kolmanda albumi kogu sõnaline pool on äärmiselt isilik soolo-looming ning külalisvokaliste on kaasatud minimaalselt. Instrumentaali poolel on ulatanud abikäe mitmed tuntud muusikud ja biidikunstnikud.

KURBUST JA MÕRKJAT MAIKU

Suur osa plaadil kõlavast lüürikast on loodud eelmisel talvel, mil noor kunstnik tegeles teemade nagu põlvkondadevahelised kommunikatsioonilüngad, inimsuhted, valikute paljusus, hirm ja loomingu kommertsialiseerumine lahti mõtestamisega.

“Albumi natuur on tegelikult läbivalt mõrkjas ja kurvameelne. Ometi loodan läbi käsitletavate teemade äratada kuulajas edasipüüdlemise soovi ning lootustunde olulisuse. Elu tuum on trotsis, nagu Heiti Talvik “Jumalate hämaras” tõdes,” iseloomustab noor sõnakunstnik ise värskelt ilmunud loomingut.

Peeter Ehala Tiks Rekordsist sõnab, et EiKi plaadil “unerohi” kõlab eestikeelne biidistatud luule, mis ei ole klišeeliselt depressiivne või romantiline, vaid väga realistlik.

“Arvestades, et tegemist on abiturendiga, ootame elu õppetundide lisandudes temalt edaspidigi põnevaid, loominguks vormunud mõtteid,” avaldas plaadi väljaandmise protsessi juhtinud Ehala.

MINE JA KUULA!

“unerohi” on salvestatud Sander Möldri poolt, tema käe all sündis ka heliteose pikima pala “M” taust. Pea pool albumil kõlavast muusikast on loonud aga Luurel Varas.

Plaadi kujundas Kaspar Tamsalu ning mix/master eest vastutab Romet Pott (Downtown Studio). Lisaks löövad plaadil kaasa artistid nagu Lauri Täht, hxlger, viiuldaja Maris Pihlap ja kitarrist Mattias Tirmaste.

EiKi kolmandat albumit “unerohi” saab kuulata ning ette tellida SIIT ning lähipäevil ilmub see kõigis tuttavates voogkanalites. Albumi esitluskontsert  toimub 11. oktoobril Cinamon Kosmose kinosaalis ning on vanusepiiranguta. Kohapeal saadaval ka “unerohi” CD-plaadid.

Piletid kontserdile leiad SIIT
Accelerista toimetus soovib Eik Erikule õnne ja edasisi loomingulisi võite! Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com