Esmaspäev, 25. september 2023
Eesti Gaas on selle aasta üheksa kuuga müünud oma tanklates surugaasi ligi kolmandiku enam kui eelmisel aastal samal ajal ning kasvatanud elektrimüüki enam kui poole võrra.

Surugaasi on Eesti Gaas selle aasta septembri lõpu seisuga müünud 6,2 miljonit m³, millest Eestis toodetud rohegaasina on kaheksas tanklas üle Eesti kütusepaaki tangitud kokku ligi 2,1 miljonit m³.

Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot tõdeb, et gaasi populaarsus sõidukikütusena on tõusuteel ja müügimahud näitavad kuust kuusse kasvutrendi.

Surugaasi müügimahud on suurenenud eelmise aastaga võrreldes ligi kolmandikku, mida ühelt poolt toetab laiem tanklakett, aga teisalt inimeste üha suurem poolehoid keskkonnasäästlike kütuste tarbimisele,” ütles Ants Noot. “Rohegaas moodustab täna juba kolmandiku kogu surugaasi tarbimise mahust.”

Elektrit müüs Eesti Gaas kolme kvartaliga ligi 57 GWh, eelmisel aastal samal perioodil ulatus müügimaht 35 GWh tasemeni. Elektriklientide arv on möödunud aastaga võrreldes kasvanud poolteist korda.

“Oleme võtnud ka elektrimüügis suuna üha enam roheenergiale ning asunud ehitama päikeseenergia jaamu Pärnumaale. Seega on oodata elektrienergia müügimahtude kasvu uuest aastast ka juba lisanduva päikeseenergia arvelt,” märkis Eesti Gaasi tegevjuht.

Kokku müüs Eesti Gaas selle aasta üheksa kuuga ligi 291 miljonit m³ gaasi, eelmise aasta sama ajaga 306 miljonit m³. “Sel aastal on olnud keskmine õhutemperatuur ligi kaks kraadi soojem kui mullu, mis on avaldanud mõju ka maagaasi müügimahtudele,“ selgitas Ants Noot.

LNG-d on Eesti Gaas 2018. aasta üheksa kuuga müünud 12 298 tonni, mis teeb ligi 17,6 miljonit m³ torugaasi, võrdluseks eelmise aasta sama ajaga müüdi LNG-d 9036 tonni ehk ligi 13 miljonit m³.

Eesti Gaas tarnib oma klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasina (LNG), müüb lisaks gaasile elektrit nii kodu- kui äriklientidele ning arendab erinevaid energiatootmislahendusi. Ettevõttel on ligi 50 000 klienti ja 230 töötajat.

Allikas: EG pressiruum. Pilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.