Reede, 24. märts 2023
Eesti Energia kliendid saavad mõneeurose kuumaksega kodust vara kindlustada tulekahju, elektrikatkestuste, voolukõikumiste ja äikese põhjustatud kahjude vastu. Eestis on ligi 50% kodumajapidamistest kindlustamata, pakutud lahendus võiks kõnetada ka suvilaomanikke.

Pisut vähem kui viie euro eest kuus on Eesti Energia lklientidel võimalik oma kodune vara kindlustada äikese ja tulekahju, elektrikatkestuste ning voolukõikumiste vastu.

Odavaim kindlustuspakett maksab 1.99 eurot ja selle eest on kindlustatud kodused elektriseadmed äikesest, voolukõikumistest või ülekoormustest tingitud kahjude vastu. Omavastutus on sel juhul 50 eurot. 

2.99 euro eest kuus saab tulekahjukindlustuse, kus omavastutus on null. Valides rikke- ja tulekahjukaitse, on kuumakse 4.49 eurot ning omavastutus seadmete riknemise puhul ikka 50 eurot.

Klõpsa pildil, et jõuda EE lehele.

Eesti Energia Eesti turu juht Jaak Jõgi on mures, sest statistika järgi pole ligi poolel Eesti kodumajapidamistest kindlustust ning umbes 25% kõigist tuleõnnetustest juhtub elektririkke tõttu. Kui õnnetus juhtub, ja kindlustust ei ole, tuleb kulud kanda koduomanikul:

„Elekter meie kodudes on sedavõrd tavaline, et kipume unustama sellega seotud ohte. Päästeameti statistika on kõnekas: pea veerand kõikidest tulekahjudest on põhjustatud elektriseadmete riketest. Selleks, et ära hoida järgmisi traagilisi elektririkkest põhjustatud tulekahjusid, kutsume kõiki eestimaalasi üles veenduma, kas nende elektrisüsteem on ohutu kasutada,“ rääkis Jaak Jõgi.

Osalt sel põhjusel töötaski Eesti Energia oma lepinguliste klientide jaoks välja lihtsa lahenduse, kus elektri- või gaasilepingule lisaks saab valida kindlustuslepingu.

Nagu öeldud, saab valida kolme tüüpi kindlustuse vahel ning kuumakse on kõigile ühesugune, sõltumata maja, suvila või korteri asukohast või selle vanusest.

Elektriseadmete kindlustus aitab korvata elektriseadmete äkilist ja ettenägematut välise asjaolu tõttu (nt äike, lühis, ülekoormus, üle- või alapinge) rikki minekut. Seadmed on kaitstud summas kuni 2000 € juhtumi kohta.

Kindlustus katab ka elektripaigaldise kahjustumisest tekkivad parandamise või asendamise kulud, sealhulgas elektriku väljasõidukulud kuni 200 € ulatuses.

Tulekahjukindlustus võimaldab saada hüvitist kuni 10 000 € kõigist õnnetusega seotud taastamiskuludest ning esmane hüvitis, 2000 eurot, makstakse välja kolme tööpäeva jooksul kahjuteate esitamisest.

Kindlustuslepingu saab sõlmida ettevõtte kodulehel. Lihtsa lahenduse töötas Eesti Energia välja koostöös Aon Kindlustusmaakleriga, kindlustusteenust pakuvad IF Kindlustus ning BTA Kindlustus.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.