Tõestatud! Eesti bussijuht on parem kui Soome bussikuski!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lux Expressi bussijuht Toomas Raid saavutas esikoha Eesti-Soome kutseliste veoki- ja bussijuhtide maavõistlusel Kehtnas. Parima bussijuhiga võib edaspidi kohtuda teel Tartusse, Narva või Pärnusse.

Laupäeval, 12. augustil kogunesid Kehtnasse Eesti ja Soome kutselised veoki- ja bussijuhid, et selgitada välja oma ameti parimad asjatundjad. Ligi 40 osalejaga võistluse esikoha saavutas Lux Expressi bussijuht Toomas Raid, mulluse Soome MM-i 4. koha mees.

Raidi jaoks oli tänavu tegemist teise osalemisega Eesti kutsevõistlustel – 2015. aastal toimunud kohalikul võistlusel saavutas Raid auväärse teise koha: “Esimene elamus Eesti kutsevõistluselt ja sealt edasi Soomes Jyväskyläs maailmameistrivõistlustel osalemine andsid palju kasulikke kogemusi, mis ilmselt aitasidki saavutada tänavuse võidu,” selgitas Raid.

Lux Expressi bussiliine teenindav Raid sõidab igapäevaselt Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu vahel. Laupäevasel võistlustel pidaski Raid oma kõige tugevamaks küljeks just ülesandeid, mida igapäevaselt täita tuleb.

“Kuna võistlusel oli kokku mitu vooru, siis tundsin, et kõige paremini läks just tehnika osa tundmine, mille käigus pidin tegema bussile n-ö väljasõidueelse tehnilise ülevaatuse. Selle käigus pidin hindama ära bussi rehvide korrasolu, tulede töö ja muud aspektid, mida ka muidu iga kord bussisõidu eel kontrollida tuleb,” selgitas Raid, kes sai ülesande eest täispunktid.

“Ka platsil toimunud täpsussõit läks väga hästi. Rohkem väljakutseid pakkus töö- ja puhkeaega käsitlev viktoriin, kus täispunktide saamiseks pidi küsimused enne vastamist väga hoolikalt läbi lugema.”

Tänavused meistrivõistlused võitnud Lux Expressi bussijuht pääseb sarnaselt eelmisele korrale ka seekord rahvusvahelisele MM-ile, mis toimub järgmisel aastal Belgias ning kuhu iga riik saab saata kolm esindajat.

Mitmest osast koosnevad Eesti meistrivõistlused kutselistele autojuhtidele ja bussijuhtidele toimusid tänavu neljandat korda. Parimad veoki- ja bussijuhid võtsid üksteisel mõõtu Kehtna Kutsehariduskeskuse juurde rajatud võistlusplatsil neljas kategoorias: poolhaagisega sadulevok, täishaagisega veok, sooloveok ja buss.

Allikas ja fotod: Lux Express. Kaanel: Toomas Raid, parim bussijuht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.