Reede, 24. märts 2023
Tehtud on ajalugu – kui eelmisel aastal sattus EAA valimisse esmakordselt elektriauto, siis sel aastal napsas elektriauto juba ka tiitli ära.

Tiitlini jõudmiseks tuli läbi käia kaks kadalippu – esiteks saada valitud esikuuikusse, mille otsustasid suuremad autoväljaanded oma äranägemise järgi aasta uudismudelite nimistu põhjal. Meie toimetuse esikümme on leitav siit.

Eesti aasta auto 2021 esikuuikusse pääsesid Honda e, Toyota Yaris, Land Rover Defender, Peugeot 208, Škoda Octavia ja loomulikult Porsche Taycan. Edasine jäi juba žürii teha – vastukaaluks eelmistele aastatele esindas sel korral pea iga väljaannet üks kohtunik.

Eile Saku Suurhallis toimunud pidulikul galal hõigati pingejärjestus välja ning aegade tasavägiseima punktitabeliga kujunes lõplikuks järjestuseks:

  1. Porsche Taycan – 37 punkti
  2. Land Rover Defender – 36 punkti
  3. Peugeot (e-)208 – 34 punkti
  4. Toyota Yaris – 33 punkti
  5. Honda e – 32 punkti
  6. Škoda Octavia – 26 punkti

Nagu näha, siis võita oleks tegelikult võinud kes iganes – iga kohtuniku punktid oleks võinud kaalukaussi kallutada, peajagu üle ei olnud keegi. Kuidas ja miks Accelerista hääled jagunesid, kirjutame veidi aja pärast.

Seda, kui erinevad autod kokku sattusid, näitab ilmekalt see, et iga finalist sai mõne kohtuniku poolt esimeseks paigutatud. Seda, et nii mitut masinat eraldab vaid üks punkt, pole enne juhtunud. Tõsi, ühepunktilise edumaaga aasta auto tiitli võitjaid on varem olnud kolm.

Aastal 2004 sai Honda Jazz punkti enam kui BMW 5. seeria. 2011 noppisid punktise vahega kaksikvõidu Opelid – Astra ja Meriva. 2015 aga edestas Renault Twingo punktiga Nissan Pulsarit.

Esimest korda jõudis finaali Land Rover, Porsche aga on 12. mark, mis EAA tiitli saanud.

Foto: Sten Ottep/Fifty Visual

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.