Tänavu jaanuaris sisenes Tallinnas lühirenditurule uus platvorm nimega Drivest. Platvormi vahendusel said oma jõude seisvaid autosid välja rentida nii rendiettevõtted kui eraisikud. Viie kuuga uudne rendivõimalus jalgu alla ei saanud ning 19. juunil anti teada, et rakendust enam alla laadida ei saa ja teenus suletakse. 

Drivest platvormi eesmärgiks oli koondada nii rendiettevõtete kui eraisikute jõude seisvad autod ning neid välja rentida. Renditeenus võimaldanuks ajal, mil omanik autot ise ei kasuta, see teenima panna. Mobiilirakenduse ja “targa luku” kaudu sai auto uksed distantsilt avada ning rentnik ja omanik ei pidanud omavahel isegi kohtuma.

Drivesti ühe eelisena toodi välja sõiduki broneerimise võimalus, samuti pakuti rentnikele riskide maandamiseks soodsat kindlustuspaketti. Ehkki meedia kiitis Drivestit kui Eesti oma CityBeed, mis annab auto omanikule hea võimaluse oma sõiduk seisuajal teenima panna, ei olnud rendileandmisest kuigi paljud huvitatud. 

19. juunil saatiski ettevõte lakoonilise teate, et tegevus sellisel kujul lõpetatakse. Mobiilirakendust pole saanud juba mõnda aega alla laadida ega avada.

“Drivesti sulgemiseks on mitmeid põhjuseid. Peamiseks neist see, et meil ei ole õnnestunud piisavalt sõidukeid platvormile saada, mis vähendas ka platvormi atraktiivsust rentnike seas,” kirjutab ettevõte pressiteates.

Veel viidatakse koroonakriisile, mis ei võimaldanud plaanitud muutusi platvormil ellu viia. Kuna eriolukorra ajal soovitasid riigiisadki pigem autoga sõita, sest see on “oma”, siis ilmselt ei olnud neid autoomanikke üleliia palju keda vaimustanuks mõte anda sõidukit veel kellelegi kasutada. Kes puhastab, kes garanteerib viirusvabaduse?

Drivest soovib edu neile ettevõtetele, kes jätkavad, uskudes, et just lühirent on meie autokasutuse tulevik. Kasutajate andmeid hoitakse vastavalt tingimustele veel 6 kuud andmebaasis ja pärast seda kustutatakse.

Äriregistri andmetel registreeriti OÜ Drivest 2018. aastal, juhatuse liikmed on Sander Ots ja Rasmus Välling, ja kuigi pillid pandi kotti, puudub ettevõttel õnneks maksuvõlg. Seega on lootust, et ettevõtlikud mehed alla päris ei anna ja toovad turule tulevikus mõne uue põneva teenuse.

Kaanepilt: Drivest, kuvatõmmis

 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.