Bolt Assist kategooria teeb taksosõidu võimalikuks erivajadustega inimestele

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bolt lisas Tallinnas valikusse Assist – kategooria. Selle kategooria autojuhid on koolitatud abistama inimesi, kes vajavad kohale jõudmiseks tuge. Kõik Assist kategooria sõidukid mahutavad ratastooli.

Bolt Eesti tegevjuht Aleksei Kolesnikovi sõnul on vajadus teenuse järele selgelt olemas ning seda erinevate sihtgruppide seas.

“Teenus on mõeldud erivajadustega inimestele, eakatele, kuid ka näiteks kipsis jalaga inimestele või lapsevanematele.”

Sõidukit tellides saab klient juhile sõnumi või telefonikõne vahendusel teada anda, millist tuge ta vajab – olgu selleks ratastooliga inimese abistamine või kätepaari pakkumine poekottide ja lapsevankriga reisivale lapsevanemale,” rääkis ta.

Kõigisse Assist kategooria autodesse mahub ära kokkupandav ratastool, samuti on kõigis autodes lastetool lastele kaaluga 15–36 kg.

Assist kategoorias sõidavad Bolti juhid, kellele kliendid on andnud väga hea tagasiside ja kes on läbinud koolituse, kuidas erinevatele klientidele abiks olla.

Assist kategooria sõidualustustasu on 3 eurot kallim kui tavalisel Bolt kategoorial ning sõidu miinimumhind on 5 eurot.

Kategooria sündis koostöös Tugitaksoga

Erivajadustega inimeste jaoks on linnas liikumine paras väljakutse. KÜSKi ja Heateo Sihtasutuse korraldatud NULA ühiskondlike ideede inkubaatoris sündis Tugitakso algatus, mille käepikenduseks Bolt nüüd on.

Tugitakso idee on pakkuda koolitatud juhtide abiga eriliste vajadustega inimestele kaasaegset ja operatiivset tuge transporditeenuse kasutamisel.

“Loodan, et Bolti platvormi kaudu teenuse kättesaadavus annab erivajadustega inimestele parema võimaluse ühiskonnaelus osalemiseks ja pakub igaühele teenust lähtuvalt tema individuaalsest vajadusest,” rääkis Ingrid Kõrgema, Tugitakso asutaja.

Alati pole autot saada

Senine kasutajate tagasiside on olnud positiivne. Tugitakso asutajad jätkavad juhtide koolitamist ja tegevuse laiendamist Eestis. Seda, kui mitu erivarustuses taksot Bolti egiidi all Tallinnas teenust osutavad, ei ole teada.

13. juuni varahommikul proovisime tellida Tugitakso sõidu Tallinnast Arukülla. Assist kategooriast autot valida ei saanud, juhid olid hõivatud.

bolt assist

Huvitav on aga, et kategooria hinnatase oli kümnekonna euro jagu odavam kui XL või Premium ning vaid kuue euro võrra kallim Bolt ehk põhikategooriast.

Kuidas aga olla kindel, et saad oma erivajadustega lapse hommikul kindlapeale kooli viia? Probleem on varsti vanem kui leib: kui läheb õnneks, saad rõõmu tunda Assist kategooria eelistest. Kui kannatad, siis ilmselt on ka võimalik mingil hetkel takso saada.

Ent kui on kiire, pead valima muu mooduse kindla peale minekuks: Bolt ei võimalda takso ettetellimist. Tasub otse Tugitakso naksakatelt naistelt küsida, kas on olemas mõni paindlikum lahendus.

Kuna sotsiaalteenused on kohaliku omavalituse rida, võib ka linnavalitsusest või vallamajast uurida, milline on lahendus ning kas õnnestub sõlmida otseleping vms.

Sest algatus on tore küll, aga see peaks päriselt ka abivajajateni jõudma.

Allikas: Bolt. Kuvatõmmis: ACC

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.