Esmaspäev, 5. detsember 2022
United Motors sõlmis lepingu elektriautode kaubamärgi BMW i esindamiseks Eestis. Alates 2. jaanuarist müüb ettevõte ametlikult Tallinnas saksa noobelautotootja elektriautosid. Ühtlasi aitab see esindusõigus elavdada Baieri autotehasest tulevate pistikhübriidide müüki. 2017. aastal on turule tulemas mitu PHEV-mudelit.

bmw

United Motorsi Tallinna esinduse juhataja Toomas Pärna ütles, et i kaubamärgi esindusõigus annab ettevõttele uue võimaluse oma tegevust veelgi laiendada.

„BMW Grupiga sõlmitud esindusleping näitab usaldust United Motorsi senise tegevuse ja tulevikuplaanide suhtes. BMW i-autode esindusõigus Eestis annab meile võimaluse astuda pika sammu autotööstuse tulevikule lähemale ning kindlustada oma positsiooni säästva mobiilsuse suunanäitajana,“ rääkis Pärna.

Ta lisas, et ettevõte on seadnud endale eesmärgiks saavutada Eestis noobelklassi elektriautode turusegmendis oluline turuosa.

Jaanuarist kehtima hakanud BMW i esinduslepingu oluliseks eelduseks on Toomas Pärna sõnul BMW i-autode ehk elektriautode teeninduse olemasolu.

United Motorsi Tallinna esindus, mis alustab tänasest Baieri autotootja i kaubamärgiga elektriautode müüki, käivitas elektriautode teeninduse juba alates 2015. aasta kevadest.

„Tänu toimivale hooldusele on meil juba olemas vajalik kogemustepagas BMW elektriautode remondi ja hoolduse alal, mis annab eelise i-autode müügi alustamiseks ning ühtlasi tagab kindluse ka kõigile BMW elektriautode ostjatele,“ selgitas Pärna.

BMW Grupp arendab erinevaid säästva mobiilsuse lahendusi ja tehnoloogiaid, mis suurendavad sõidukite keskkonnasõbralikkust ning vähendavad samas tootmise keskkonnajalajälge. Üks uusimaid lahendusi on eDrive veojõutehnoloogia, mida kasutatakse uute elektriautode ja pistikhübriidide juures.

„Keskkonnasõbraliku ja vastutustundliku tootmise põhimõtted, mis on BMW Grupi kasvustrateegia aluseks, annavad märgatavaid tulemusi ning suunavad kogu autotööstust uue arenguhüppe poole,“ lausus Pärna. „Selle üheks väljenduseks on ka pistikhübriidide aktiivne lisandumine kõigis mudelisegmentides ning i kaubamärgi jõuline arendamine. Hiljemalt 2030. aastaks lõpetatakse traditsiooniliste sisepõlemismootoritega sõiduautode tootmine Saksamaal juba täielikult.“

BMW elektriautodest on seeriatootmises juba kolm aastat i3, mida on müüdud üle 60 000 sõiduki. Samuti on seeriatootmises sportauto i8, mis töötab pistikhübriidi põhimõttel.

Kokku on BMW Grupp müünud praeguseks rohkem kui 100 000 elektriajamiga sõidukit, nende seas ka PHEV-mudelid. 2017. aastal jätkab Baieri autotehas uute i-autode turuletuleku ettevalmistamist ning toob müügile mitu uut pistikhübriidi, teiste seas uue põlvkonna 5. seeria PHEV-mudeli.

Võrreldes teiste noobelklassi sõidukite tootjatega on BMW kõige suurema pistikhübriidide mudelivalikuga automark. Tootjal on valikus varasemast juba viis pistikhübriidi mudelit 225xe Active Tourer, 330e, 740e ja 740Le ning X5 xDrive40e.

United Motors on 2000. aastast BMW ja MINI esindaja Eestis. Firmal on autokeskused Tallinnas, Peetris, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel.

Mõlema kaubamärgi sõidukite müügi ja teenindamise kõrval tegeleb United Motors 2006. aastast ka Kia edasimüügiga Eestis, omades Kia müügisalonge Pärnus ja Kohtla-Järvel. Ettevõte annab tööd 154 inimesele. 2016. aastal müüs United Motors kokku 1200 uut ja kasutatud sõidukit, nende seas 50 mootorratast.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Automaailmas käib mõni asi ikka erakordselt aeglaselt. i3st on väljas juba uuenenud versioon ning i8st tulemas kohe-kohe igaugu erikujulisi iludusi. Aga seal kuskil peamajas võttis onklitel viis… või veel kauem aastat… aega, et aru saada, eestlased on särtsurahvas, ja me oskame elektriautodega sõita vähemalt sama hästi kui norralased!

No igatahes on see asi nüüd korda aetud ja i-sid ei pea enam Saksamaalt või Roostist tellima. Sõita sai nendega õnneks ka kohapeal juba varemalt, nii, et täislaks uudistootega pole meie jaoks tegemist. Loe Ylle proovisõidulugu i3-ga, mis on kirjutatud… no sada aastat tagasi WC jaoks.

Allikas ja meedia: United Motors, BMW

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.