Maikuus kehtima hakanud biokütustele järk-järguline üleminek on kasvatanud hüppeliselt bensiini 98 müüki. Üllatuslikult on kõige rohkem uusi kliente võitnud juurde Circle K tanklakett. Ilmselt on põhjuseks teadmine, et kvaliteetne kütus on kindla peale minek.

Maikuus aset leidnud biokütustele üleminek on suurendanud Eestis mootoribensiin 98 tarbimist rohkem kui kolmandiku võrra, selgub Eesti mootorikütuste jaemüüjate müügistatistikast. 98 on pop, sest sellele ei lisata biokomponenti.

Kuna siiani valitseb paras segadus selles, millistele autodele võib biod sisse kallata, millistele mitte, tahavad kliendid olla kindlad, et mingit jama ei juhtu ja on nõus maksma kvaliteetse “puhta” mootorikütuse eest pisut rohkem raha.

„Maikuus läks Eesti üle biokomponenti sisaldavatele mootorikütustele ja tõenäoliselt just sellest tingituna on paljud kliendid hakanud eelistama mootoribensiini 98, millele ei ole seaduse järgi kohustuslik biokomponenti lisada,” selgitab Circle K mootorikütuste kategooriajuht Ivo Popp.

ROHKEM KUI KOLMANDIKU KASVANUD MÜÜK

Maksu- ja Tolliameti koostatud ülevaate kohaselt müüdi aprillis mootoribensiini 98 Eestis kaks miljonit liitrit, kuid maikuus pärast biokomponendi kohustuslikku lisamist enamikele mootorikütustele juba kolm ja pool miljonit liitrit.

Ivo Popi hinnangul soovib suur osa lisandunud mootoribensiini 98 tarbijatest autosse valada kvaliteetseimat kütust ning see on tinginud müügi järsu kasvu.

Biokütustele üleminek on taaskord tõstnud esile mootorikütuste üldise kvaliteedi olulisuse. Kuna autosse tangitavate toodete, sealhulgas biokomponenti sisaldavate mootorikütuste lõppkvaliteeti mõjutavad lisaks toote päritolule oluliselt just kütusemüüja korrektsed tööprotsessid kütuse veol ja säilitamisel.

“Soovitan mootorikütust osta ikkagi vaid usaldusväärsete ettevõtete käest,” ütleb Popp. “Circle K müügimahud kasvavad turust kiiremini, mis näitab, et paljud kliendid on kvaliteedi kaalutlustel vahetanud enda kütusepartneri just Circle K vastu välja.”

KA 98 EI PRUUGI OLLA BIOST VABA

Ivo Popi sõnul tasub meeles pidada, et kuigi seadus ei kohusta mootoribensiinile 98 lisama biokomponenti, võib kütusemüüja seda soovi korral kuni 5% ulatuses siiski teha ja seda ei pea jaamades eraldi tähistama. Vastava info saab tarbija teada kütusemüüjalt vaid päringu korras.

„Neile, kes soovivad kindlalt biokomponendita mootoribensiini, luban, et Circle K-s müüdav mootoribensiin 98 on 100% ulatuses täielikult fossiilne ja sellesse ei ole biokomponenti lisatud,” ütleb ta.

“Seeläbi soovime pakkuda sportautode, uunikumide ja aia-ja metsatehnika omanikele, kellel on etanooli sobivuse suhtes kahtlusi, turvalist ja parima võimaliku kvaliteediga alternatiivi,“ lisb Popp.

“Samas – hetkel müüdavas mootoribensiinis 95 on biokomponendi ehk etanooli ning diislikütuses biodiisli osakaal alla 5%, mis tähendab, et nad on kõikidele automootoritele täiesti ohutud ja autoomanik biokomponendiga mootorikütuste kasutamisel enda sõiduki pärast muret tundma ei pea,“ selgitab Ivo Popp.

“Samuti sisaldavad kõik Circle K mootorikütused miles lisaaineid, mille tulemusena on võimalik hoida automootorit puhtamana ning säästa seeläbi kütusekuludelt kuni 3%.”

Biokütuse pikaajalist mõju automootorile ei ole kuigivõrd uuritud ent pole ka kuulda, et see midagi üleliia halba teeks. Eestis on biokütustele järk-järguline üleminek toimunud rahumeelselt ning kel kõhklusi oma auto sobivuse osas, ostab 98-t.
Vaata siit, kas sinu autole sobib biokütus.

Allikas: maanteeamet, Circle K

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.