Esmaspäev, 25. september 2023
Eesti suurim automüügiportaal auto24 tegi ülevaate möödunud aastast. Uute autode hinnatõus kergitas ka kasutatud autode hindu: keskmine müügihind oli 2019. aastal 9203 eurot. Müügiks pakutavate autode edetabelit juhib Volkswagen Passat, ostupäringuid juhib BMW viies seeria.

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmetel tõusis 2019. aastal kasutatud autode keskmine hind ligi 3%, mis oli kooskõlas üldise hinnatõusuga.

Müügikuulutuste arv kasvas

auto24.ee portaali sisestatud kuulutuste arv mullu veidi kasvas – kui 2018. aastal sisestati portaali 114 396 kuulutust, siis 2019. aastal oli see arv 120 124, millest kaks kolmandikku moodustasid tavakasutajate omad.

Omanikuvahetuste arv püsis 2019. aastal autoregistri andmetel enam-vähem samal tasemel. Kasutatud autode turgu iseloomustab mahtude kasv, mis on tingitud uute autode hinnatõusust.

Kuna järelturule tulevad autod on varustatud kaasaegsete tehnoloogiatega, juhiabide ja mugavusvidinatega ning neil on rohkem lisavarustust, on üsna loogiline, et nende hindu ei saa võrrelda veel mõne aasta taguste hindadega. Parem auto maksabki rohkem.

Keskmine hind kasvas 3%

2019. aastal tõusid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad kui ka tavakasutajate küsitud hinnad ning seda nii keskmise kui ka mediaanhinna poolest.

Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8932 eurolt 9203 eurole. Mediaanhind, mis tähistab n-ö rajajoont, millest pool autodest on kallimad ja pool odavamad, kasvas aastaga 200 eurot, 5600lt 5800 euroni.

Automüügiettevõtted müüsid kiiremini

Ilmselt hakkab kasutatud ostjatele kohale jõudma teadmine, et müüja peaks vastutama pakutava kauba eest. Seega on tasapisi kasvanud nende inimeste hulk, kes ka oma kasutatud autot eelistavad osta ettevõtte kaudu.

Trend kajastub ka auto24 müügikuulutuste statistikas: automüügifirmade pakutud kasutatud autode müügi keskmine aeg kahanes 73,6 päevalt 66,7 päevale ehk “teise ringi” auto müüdi maha veidi rohkem kui kahe kuuga.

Eraisikutel kulus oma vana auto müümiseks rohkem aega – 53,3 päeva ning kuigi keskmine periood on statistiliselt ju lühem kui automüüjatel, on käärid kahanemas. Ka ei saa me kunagi teada tehingute hinda ega seda, kas auto päriselt ka ostja leidis või loobus omanik müügist.

Sakslased on ikka popid

auto24 portaali sisestatud otsingute ja müüa pakutavate populaarsemate mudelite esiviisikus suuri muutusi lõppenud aastal võrreldes 2018. aastaga ei toimunud. Jätkuvalt läheb kõige paremini kaubaks Saksa autotootjate toodang.

Sisestatud kuulutuste TOP 10 margid

Volkswagen Passat
BMW viies seeria
Audi A6
BMW kolmas seeria
Audi A4
Volkswagen Golf
Toyota Avensis
Škoda Octavia
E-klassi Mercedes-Benz
Ford Focus

Otsingute edetabeli TOP 10 margid

BMW viies seeria
Audi A6
Volkswagen Passat
BMW kolmas seeria
Mercedes-Benz E-klass
MW X5
Audi A4
Volkswagen Golf
Škoda Octavia
Toyota Avensis

Toimetaja: auto24 ei löö ükski kohalik portaal

2018. aasta suvel tuli turule autosait.ee, mis lubas et teeb auto24-le tuule alla või vähemalt pakub konkurentsi. Mullu alustasid tegevust paar “skautimiskeskkonda”, ehk portaalid, kust saab endale n-ö tellimise peale auto otsida ja osta.

Lisaks on mobile.ee, mis kajastab kohalikul lehel vaid oma müügipartnerite kuulutusi, ent mille kasutajate tagasiside on positiivne: teenus on kvaliteetne.

auto24 populaarsusega ei suuda aga ükski teine võistelda. Võib-olla natuke kibe, aga aus tõdemus, et eesti kasutaja hindab oma aega ning nii nagu ei torma ta vahetama perearsti, juuksurit või toidupoodi, piisab talle ka ühest auto24st kui on vaja autot müüa või osta.

Mu oma kogemus eri autode müügiga näitab, et pane sa oma kuulutust kuhu tahad, ostja leiad ikka auto24 kaudu. Ja kui vaadata, milliseid kasutatud autosid Eestisse mullu sisse toodi, siis auto24 vaid kinnitab meie konservatiivsust: kui saaks, siis omaks saksa autot, Toyotat või Škodat.

auto24 ei ole üksnes kuulutuste portaal, sealt saab muuhulgas kätte kõige kiirema eestikeelse autouudise ning kel on soov lugeda pikemaid autolugusid proffide sulest, tellib iganädalase Autolehe. Uudis tuleb Delfist, kõmu Kroonikast ja autoga seonduv… kah ühest kohast. Lihtne elu.

Loe 2018. aasta auto24 statistikat siit

Kaanepilt: Ylle Tampere

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.