Auto24 statistika: kasutatud autode hinnad kerkisid, Saksa auto on ikka moes

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti suurim automüügiportaal auto24 teeb iga-aastast statistikat kasutatud autode müügiperioodi pikkuse ja hindade kohta. 2018. aastal suuri muutusi ei toimunud ent jõukus paistab silma ka portaali kuulutustest: kasutatud autode keskmine müügihind kerkis ligi 9 000 euroni.

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmetel jätkus 2018. aastal kasutatud autode hinnatõus ja samas pikenes veidi ka tehinguni jõudmise aeg.

Kasutatud autosid ostetakse jätkuvalt umbes viis korda rohkem kui tuttuusi sõiduautosid. AMTELI andmetel müüdi eelmisel aastal 25 387 uut autot. Korrutades selle numbri viiega, saame tulemuseks 125 000.

Kõlab aukartustäratava kogusena. Eesti teedel kokku liikleb üle poole miljoni sõiduki – maanteeameti registris on üle 700 000 auto arvel.

Et nende hulgas on palju romulakandidaate ning muul põhjusel konutavaid, võiks liikluses reaalselt olla pool miljonit autot. Tehes nüüd edasi titematemaatikat, üritas möödunud aastal iga neljas või peaaegu iga kuues (700 000 korral) autoomanik oma neljarattalist maha müüa. Päris aktiivne turg, eks ole!

Turg püsis stabiilsena

auto24 portaali sisestatud kuulutuste arvu poolest mullu suuri muutusi võrreldes 2017. aastaga ei toimunud – kui tavakasutajate kuulutuste arv veidi langes, siis autopoodide aktiivsus jällegi natuke kasvas.

Kokku sisestati 2018. aastal auto24 portaali 114 396 unikaalset kuulutust, millest tavakasutajate omad moodustasid umbes kaks kolmandikku.

Margus Tomberg, auto24 tegevjuht: „Autoturg tervikuna püsis 2018 väga tasakaalukana ja erinevalt mõnest muust sektorist buumi ilminguid ei esinenud. Endiselt tehakse kasutatud sõidukite omanikuvahetusi ligemale viis korda rohkem, võrreldes uute sõidukite ostmisega. Inimeste valikud on majanduslikult läbi kalkuleeritud ja järjest praktilisemad.“

Sama lugu on ka uute autodega – nooblid kukuvad, nn tavaautod tõusevad. Inimesed ei näe enam mõtet osta endale luksusmasinat, kui odavama klassi sõiduauto pakub sama turvalisust ja mugavusvidinaid.

Hinnatõus jätkus

2017. aastaga võrreldes tõusid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad kui ka tavakasutajate küsitud hinnad ning seda nii keskmise kui ka mediaanhinna poolest.

Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8371 eurolt 8932 eurole. Mediaanhind, millest siis pooled on odavamad ja pooled autod kallimad, kasvas aastaga 5250 eurolt 5600 eurole.

Samuti muutusid keskmised müügiperioodid nii tavakasutajate kui ka automüügiettevõtete poolt pakutavate autode osas pikemaks, vastavalt 52,3 päeva ja 73,6 päeva.

Saksa autod on popid

auto24 portaali sisestatud otsingute ja müüa pakutavate mudelite top5 osas erilisi muutusi lõppenud aastal võrreldes 2017. aastaga ei toimunud. Endiselt pakutakse kõige enam Saksa autosid. Ja neid ka küsitakse kõige enam! Alljärgnev tabel näitab, kui sarnane võib olla nõudlus ja pakkumine.

Pakutavate automudelite TOP 10 Otsitavate mudelite TOP 10
1 Volkswagen Passat BMW viies seeria
2 BMW viies seeria Audi A6
3 Audi A6 Volkswagen Passat
4 BMW kolmas seeria BMW kolmas seeria
5 Audi A4 Mercedes-Benz E-klass
6 Volkswagen Golf Audi A4
7 Toyota Avensis BMW X5
8 Mercedes-Benz E-klass Volkswagen Golf
9 Škoda Octavia BMW X3
10 Ford Focus Toyota Avensis

.

Tabelis on varjutatud mitte kattuvad mudelid – kui müüki pannakse rohkelt Octaviaid ja Focuseid, siis osta soovitakse ikka bemme. Huvitav on aga see, et müügikuulutuste tipus pole ühtegi maasturilaadset, ning ka “unistuste” poolel on neid vaid kaks (need bemmid).

ACCELERISTA KOMM Eks näis, mida toovad järgmised aastad. Üks on kindel – auto24 portaalile ei suuda Eestis senini ükski teine pädevat konkurentsi pakkuda.

Miks nii? Kui oleks tõsine konkurents, kuuleksime ka muudelt müügiplatsidelt uudiseid. Seni toimetavad need aga vaikselt.

Said tõeks mitme meie lugejate ennustus – neid “teeme auto24-le ära” tulijaid on läbi aegade ikka olnud, seni pole aga ükski kerkinud tõsiseltvõetavaks tegijaks.

Eks autoajakirjanduses ole seis samasugune – neid kordi kui on proovitud Autolehe positsiooni kõigutada, ei jõua jutus jutustada ega kirjas kirjeldada.

Tulemus? Autoleht ja terava keelega Vabamäe on kaks kvaliteedimärki, mis autoajakirjandust sõltumatult valitsevad. Ah-jaa, viimatinimetatu kirjutab tihti ka Acceleristas ning Autolehega koos teeme me põnevaid projekte. Jääme moodsaks!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.