Portaal auto24: Eesti kasutatud autode turul eelmisel aastal suurt hüpet ei toimunud

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmetel püsis kasutatud autode turg 2016. aastal suhteliselt stabiilsena. Veidi kasvas nii aasta jooksul toimunud omanikevahetuste arv kui ka portaali sisestatud kuulutuste arv, seda nii tavakasutajate kui ka automüügiettevõtete osas.

Möödunud aastal sisestati auto24 portaali 112821 uut müügikuulutust, mis ületas 2015. aasta tulemust enam kui nelja tuhande võrra. Tavakasutajate aktiivsus kasvas 2016. aastal natuke rohkem kui autopoodide poolt sisestatud kuulutuste arv ja tavakasutajate poolt sisestati mullu kokku enam kui 75 tuhat kuulutust ehk kaks kolmandikku koguarvust.

“Võib tõdeda, et kasutatud autode turg püsib likviidsena – tehinguid toimub palju ja müügiperioodid on lühikesed,“ kommenteerib auto24.ee omanikfirma AS Sanoma Baltics juhatuse esimees Margus Tomberg. „Loomulikult peab sealjuures ka auto hind õige olema. Autode müügi stabiilsus ja hindade mõõdukas kasv on ka hea märk üldise majanduse seisukorra hindamisel.”

KESKMINE MÜÜGIHIND KASVAS

Võrreldes 2015. aastaga kasvasid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad, kui ka tavakasutajate poolt küsitavad hinnad ja seda nii keskmise hinna kui ka mediaanhinna poolest. Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis aastaga 7386 eurolt 7777 eurole. Samas jällegi lühenesid müügiperioodid.

Tavakasutajate autode keskmine hind oli mullu 6164 eurot (2015. aastal 5791) ja keskmine müügiperiood 47 päeva. Samas alanes mullu veidi tavakasutajate müügikuulutuste keskmine kulu, mis oli 15,52 eurot.

Automüügiettevõtete poolt pakutavate autode keskmine hind oli mullu 11005 eurot (2015. aastal 10529) ja keskmine müügiperiood langes aastaga 73 päevalt 68,8 päevale.

POPULAARSEMATE MUDELITE EDETABEL JÄI SAMAKS

auto24 portaali sisestatud otsingute ja ka müüa pakutavate mudelite top5 suuremaid muudatusi 2016. aastal võrreldes aasta varasema perioodiga ei toimunud. Saksamaa autotootjate toodang vallutas edetabeli tipu ka möödunud aastal.

MÜÜGIKUULUTUSTE ESIKÜMME

auto24 portaali 2016. aastal sisestatud müügikuulutuste esikümnest leiame peamiselt saksa autotootjate toodangu, sealhulgas 2 Audi ja 2 BMW märki kandvat mudelit. Üllatuslikult on jaapani autode omanikud vististi nii rahul, et müümisele ei mõtlegi – nimekirjas on vaid üks Toyota mudel!

Volkswagen Passat
BMW viies seeria
Audi A6
BMW kolmas seeria
Audi A4
Volkswagen Golf
Toyota Avensis
Mercedes-Benz E-klass
Ford Focus
Ford Mondeo

OSTUSOOVID MÜÜGIPAKKUMISTEGA ÜSNA SARNASED

auto24 portaali sisestatud ostusoovide nimekirja tipust leiame enam-vähem samad mudelid, mis valitsevad müüdavate autode edetabelit, vaid järjekord on pisut erinev. Mis huvitav, et Toyotat küsitakse rohkem kui ollakse valmis müüma – ostusoovide esikümnes on lausa 3 jaapani autotootja mudelit, mida ollakse valmis omandama:

BMW viies seeria
Audi A6
BMW kolmas seeria
Volkswagen Passat
Audi A4
Mercedes-Benz E-klass
Toyota Avensis
Toyota Land Cruiser
Volkswagen Golf
Toyota Corolla

Allikas: Portaal auto24. Kaanepilt: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.