blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Automüüja kommentaar: AMTELi statistika ei anna automüügist täit pilti

Tartus asuva automüügiettevõtte Carring müüja-konsultant Tanel Tiirik jagab nippe, kuidas puude taga metsa näha. AMTELi oktoobrikuu müügistatistika võib rahuldada pealiskaudset uudiselugejat, kuidas aga teada saada, milliseid autosid Eesti ostjad tegelikult eelistavad?

Paljusid kindlasti rahuldab ka AMTELi ülevaatlik TOP 10 avaldamine erinevates portaalides, kuid milliseid uusi autosid ikkagi eestlane kõige rohkem ostab? Selleks, et seda teada saada, tuleb appi võtta Maanteeameti igakuine infoleht. Sellest saab teada, millise keretüübiga ja milliste jõuallikatega mudeleid kõige enam arvele võeti.

KUIDAS NÄHA ROHKEM?

Tanel Tiirik võtab “kaugemale ja sügavamale” näidisvaatamiseks 2017. aasta oktoobrikuu uute autode müüginumbrid.

Mudelite üldtabelis oli napilt aga kindlalt 101 autoga liider Škoda Octavia, kuid kere ning mudeli lõikes võidutses hoopis Renault Captur, mida registeeriti 55 tükki 87kW võimsusega.

Ka teine koht kuulus välisprantslasele, mille sünnikoduks on Rumeenia. Nimelt 50 66kW Dacia Sanderot leidsid mingiks ajaks kodu Eestimaal. Kas ka kõik siia püsima jäid, jääb saladuseks.

Esimene tüüpiline Eesti mehe auto, mida registeeriti tervelt 48 tükki, oli Toyota Avensis universaal 108kW mootoriga.

Kui vaadata üldiselt Toyota registeerimisi, siis müügimeestel ja tehnilisel personaalil on väga kerge elu: Avensist müüakse peaagu ainult 1.8- liitrise bensiinimootoriga, RAV4 linnamaasturit 2.0 bensiinimootoriga. Hübriidina paistab silma ainult Auris, kõik muu on see vana hea ilma turbiinita vabalthingav kraam.

MILLIST ŠKODAT EESTI OSTJA ARMASTAB?

Aga milliselt kohalt leiame esimese Škoda Octavia? Kui Excel ei valeta, siis eestlase lemmik Octavia on 85kW liitrine luukpära, mida huvitaval kombel märgitakse sedaanina. Võta sa siis kinni, kumbapidi on õige. „Sedaani“ suhe 101st müüdud Octaviast on 62 autot.

Kindlasti ei mõjuta need numbrid tõde, et Octaviat müüdi 2017. aasta oktoobris kõige rohkem, aga usun, et paljudel oleks huvitav teada, mis kõige rohkem inimesi selle mudeli puhul võlus?

Kui veel Škoda müügist tähelepanekuid teha, siis kõige populaarsem Škoda võimsuse poolest on kaheliitrine Kodiaq oma 132kW võimsusega. 58st müüdud „karust“ lausa 26 on kõige võimsama bensukaga.

BENSIINIMOOTORID ON AU SEES

Kui vaadata üleüldist VAGi „mainstreami“ markide esindatust (Škoda, Seat, VW), siis ruulib bensiin. Näiteks Seati number üks mudel on 221kW Leon ST (9 tükki). Seda imekspandavam on, et Seati on kokku müüdud vaid 22 tükki. Miks ikkagi kõige temperamentsema Volkswgeni – mida Seat ju tegelikult on – müük Eestis ei edene?

Samas, kõik oli oktoobris ju nii nagu olema peab. Tabel näitab, et eestlane valib autot peamiselt hinna ja maine järgi.

Postri peal võib ju suurte rataste ja võimsate tiibadega auto olla, kuid salongist veereb välja ikka tagasihoidlik hall hiireke. Otse loomulikult peab reklaam edastama emotsiooni, kuid siin ongi nüüd igal ostjal mõttekoht – kas seda võimsust ikka on vaja?

VW PASSAT, TIPPTEGIJA KASUTATUD AUTODE SEAS

Muuseas, võimsaim aparaat, mis oktoobris ära müüdi, oli 404kW Panamera, mida Eestis registeeriti lausa kaks tükki. Kõige “nõrgemana” võeti arvele 41kW nimiväärtusega Renault Zoe elektriauto.

Uute autode müüginumbrid Eestis tunduvad kuust-kuusse järjest ilusamad, aga jätkuvalt ei suuda uudismudelid püüda veel kasutatud autode müüginumbreid. Neid müüdi oktoobris 2503 tükki ning kõige popim oli VW Passat.

Tekst: Tanel Tiirik, Carring Pilt: Škoda

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com