15. ja 16. juulil toimuvad Tallinna Merepäevade raames tasuta retked Aegna saarele. Alates 6. juulist saab end interneti kaudu ekskursioonile kirja panna. Aegnale minnakse kiirkaatriga ning mõlemale retkele mahub vaid 24 inimest.

Tallinna Merepäevade raames saab tasuta õppereisidel Aegna saare looduse ja kultuurimälestistega tutvuda. Tasuta õppereisid Aegna saarele koos Aegna Loodusmaja külastamisega toimuvad laupäeval, 14. juulil ja pühapäeval, 15. juulil.

Igas rühmas saab osaleda maksimaalselt 24 inimest. Alaealised võivad õppereisil osaleda vaid koos täiskasvanud saatjaga.

Registreerimine algab 6. juulil kell 10.00 Tallinna veebilehel toodud registreerimisvormide kaudu:
laupäevase retke registreerimisleht
pühapäevase retke registreerimisleht

Korraldajad paluvad õppereisil osalejatel riietuda vastavalt ilmastikule, arvestada meresõiduga avatud kiirpaadis ning pika jalutuskäiguga saarel. Kaasa palutakse võtta piknikusöök ja joogivesi. Aegna Loodusmaja poolt pakutakse osalejatele teed ja kohvi.

Buss eestikeelsetele õppereisidele väljub mõlemal päeval Tallinna reisisadama A-terminali bussiparklast kell 9.00.

Venekeelsetele õppereisidele väljub buss mõlemal päeval reisisadama A-terminali bussiparklast kell 9.15. Bussile lubatakse ainult registreeritud osalejad.

Korralduse sujuvuse tagamiseks palutakse osalejatel kohal olla 10 minutit enne bussi väljumist. A-terminali parklasse jõutakse tagasi orienteeruvalt kell 17.15 (eestikeelne grupp) ja 17.30 (venekeelne grupp).

Tallinnast vaid 14 kilomeetri kaugusel asuv Aegna saar on 80% ulatuses kaetud metsaga ning kuulub looduskaitse alla. Väikesaare loodus on väga mitmekesine ja liigirikas. Erilisust ja omanäolisust lisavad nii rohkearvulised rändrahnud kui saarel paiknevad militaarrajatised.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova kutsub inimesi õppereisist osa võtma: „Metsik ja liigirikas, Tallinnas ja selle ümbruses ainulaadse loodusega Aegna on ilmselt loodusesõpradele tuttav. Õppereisidel on aga täiesti omaette väärtus, sest spetsialistide juhendamisel toimuvatel matkadel suunatakse tähelepanu detailidele, mis muidu märkamata jäävad,“ ütles abilinnapea.

Õppereisil osalejate vahel loositakse iga reisi lõpus välja 2015. aastal Tallinna Keskkonnaameti poolt välja antud Aegna saare loodust ja ajalugu tutvustav eesti-, inglise- ja venekeelne raamat „Teejuht Aegna loodusesse“.

Lisainfo õppereiside kohta on leitav veebilehelt. Õppereisid korraldab selgi aastal Tallinna Keskkonnaamet. Nende jaoks on see järjekorras juba viies kord Aegnat põhjalikumalt tutvustada.

Kaanepilt: Wikipedia CC

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.