blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Abiks automatkajale: ilmus Loode-Eesti turismikaart, mida saab i-punktidest tasuta

Nädalavahetuse väljasõit looduskaunitesse kohtadesse on eestlase põhiõigus. Ideid lühemateks retkedeks saab matkasell ammutada näiteks Loode-Eesti turismikaardilt, mida jagatakse tasuta kõigis turismiinfopunktides Tallinnast Haapsaluni.

Värskendust saanud Loode-Eesti kaardile on kantud Põhja-Läänemaa ja Lääne-Harjumaa teed ja matkarajad, looduslikud vaatamisväärsused, aktiivse puhkuse veetmise paigad, muuseumid, mõisad, tuletornid, kirikud, kloostrid, turismitalud, militaarajaloo objektid. Kaardilt leiab ka Loode-Eestis tegutsevate majutus- ja toitlustusasutuste asukohad.

Piirkonna turismiinfopunktide külastajad on tänavu varasemast rohkem huvi tundnud matkamise vastu soodes ja rabades. Harjumaa ja Läänemaa piiril asuval Valgejärve raba matkarajal on külastajaid sel suvel nähtud rohkem kui kunagi varem.

Linnast väljas on aktiivseks puhkuseks võimalused suuremad ja vaheldust rohkem: saab ratsutada ja rallit sõita, mängida golfi, matkata rabas või rannikul, sukelduda, sõita kanuu või paadiga, mängida discgolfi, lasta vibu.

Ootavad Rummu, Padise, Nõva, Laulasmaa, Pakri jne. Kaart aitab üles leida kõik Loode-Eestis külastamist väärt paigad, teiste hulgas ka kohalikku toitu pakkuvad mõisarestoranid ja väikesed perekohvikud.

Saabuv sügis lisab värvi loodusesse, eriti rabadesse – seega on uus ilus matkamise hooaeg alles ees. Ja nagu teab vanarahvas, pärast ussimaarjapäeva (8. septembrit) valmivad esimesed jõhvikad.

Loode-Eesti turismikaart on koostatud LEADER tegevusgruppide Nelja Valla Kogu, Lääne-Harju Koostöökogu ja Kodukant Läänemaa eestvedamisel. Kaardi valmimist ja toetas LEADER programm ning seda saab tasuta Harjumaa ja Läänemaa turismiinfopunktidest.

Allikas: LEADER Eesti. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com