blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Talvesõidu ABC: 1. detsembrist alates peavad autol all olema talverehvid2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alates 1. detsembrist on talverehvid kohustuslikud. Nagu tellitult saabub tänavu ka talv õigel päeval: jõulukuu alguspäevadeks lubatakse korralikku tormi, taevast võib alla sadada head ja paremat.

Talverehvide puhul on oluline meeles pidada, et talverehvi mustri jääksügavus peab olema rohkem kui 3 mm. Klassikaline võte on rehvi mustrit mõõta kaheeurose mündiga. Selleks tuleb münt asetada rehvi kõige rohkem kulunud osa mustrisse ja vaadata, kas mündi hõbedane äär on mustri välimise osaga kohakuti või üle mustri ääre.

„Talvisel teel suverehvidega sõites seame ohtu nii enda kui kaasliiklejate elu,“ lausus Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane. „Mida paremad on rehvid, seda kindlamalt püsib auto teel.”

Riigi Ilmateenistuse andmetel on 29. novembri õhtust alates oodata lume- ja lörtsisadu, mis võib kohati tugev olla. Torm kestab kogu nädalavahetuse, mis tähendab, et olenemata headest rehvidest tuleb teedel liigeldes olla eriti tähelepanelik.

Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed muutuda ootamatult libedaks.

Sõidukijuht peab arvestama, et talvised sõiduolud erinevad kardinaalselt suvistest ning ootamatut libedat teed tuleb võtta praegusel aastaajal normaalse nähtusena.

Soovitame autojuhtidel vältida möödasõite ning muutlike ilmaolude korral olla eriti ettevaatlik, sest ka lühikese distantsi korral võivad teeolud oluliselt erineda. Meeles tasub pidada, et naast- ja lamellrehvid ei lisa turvalisust, kui talvel suvise sõidukiirusega sõita.

Enne sõidu alustamist saab teeoludega Eesti eri piirkondades tutvuda läbi teeilmajaamade ja teekaamerate veebilehel Tarktee.

Talverehvid saavad autol all olla nüüd õige mitu kuud – seaduse järgi võib need suverehvide vastu vahetada alles 1. märtsini.

Naastrehve võib kasutada juba alates 15. oktoobrist ja kuni märtsi lõpuni. Erandina võib väga talviste tee – ja ilmastikuolude korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Reeglina kui tekib naastrehvide kasutamise erand, siis sellest antakse teada meedia kaudu. M+S, M.S. või M&S tähistusega lamellrehvidega on lubatud liigelda kogu aasta jooksul.

Allikas: Maanteeamet. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com