Borgward naaseb oma sünnilinna Bremenisse ja alustab elektriautode tootmist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hiinlased on ellu äratanud Saksa automargi Borgward, mis naaseb oma sünnimaale. Ettevõte plaanib ehitada Bremenisse autotehase ning alustada 2018. aastal elektri jõul liikuvate maasturite tootmist.

Bremeni tehase ehitusega alustatakse plaanide kohaselt aastal 2017. Seal toodeti Borgwardi nime kandvaid autosid ka ettevõtte esimesel tegutsemisperioodil. Esimesed uued sõidukid peaksid konveierilt veerema 2018. aastal.

Tehase rajamise esimeses etapis püstitatakse koostehall, mille võimsus on kümme tuhat autot aastas. Saksamaal hakatakse valmistama Borgward BX7 elektrilist mudelit, mis on edasiarendatud versioon Hiinas toodetud hübriidist. Hiljem alustatakse Euroopas ka väiksema Borgward BX5 tootmist nii hübridina kui ka elektriautona.

Möödunudkevadisel autonäitusel Genfis esitles tootja kahte kõikjalsõitja prototüüpi: BX6 TS ja BX5. Mõlema puhul on tegu keskmise suurusega, 5-kohaliste sõidukitega. Bremeni tehases aga pühendatakse kogu tähelepanu suuremale, 7-kohalisele elektriajamiga maasturile, mis tuleb konkureerima populaarse Audi Q7, Škoda Kodiaqi, Volvo XC90-ga. BX7 prototüüpi sai näha Frankfurdi autonäitusel.

BX5 on tootmiseks praktiliselt valmis prototüüp, mille südameks on hübriidjõuallikas võimsusega 258 hobujõudu ning millele praegu tehakse olulisi täiendusi, et seda mudelit saaks Bremenis elektrilisena tootma hakata. BX6 TS on kupeemaastur, mille jõuallikaks on 422-hobujõuline hübriidajam. Seda, kas BX6 TS kunagi Euroopa turule jõuab, pole teada; tootma seda Bremenis praeguste kavade järgi ei hakata.

Loe ka Borgwardi ajaloost järgmisel leheküljel!

hilux_google_728x90_est

Jõuallikas: pistikhübriid sissepritse+elektriajam
Kombineeritud võimsus kW (hj) 105 + 85 (143 + 115)
Veoskeem: elektrooniliselt kontrollitud nelikvedu
Pikkus (mm): 4,713
Laius (mm): 1,911
Kõrgus (mm): 1,694
Teljevahe (mm) : 2,760
Kohti: 7

Jõuallikas pistikhübriid sissepritse+ elektriajam
Kombineeritud võimsus kW (hj): 105 + 85 (143 + 115)
Veoskeem: elektrooniliselt kontrollitud nelikvedu
Pikkus (mm): 4,483
Laius (mm): 1,876
Kõrgus (mm): 1,677
Teljevahe (mm): 2,685
Kohti: 5

[nextpage title=”BORGWARDI AJALUGU”]

1890. aastal sündinud Carl Borgward valmistad oma esimese auto aastal 1924 ja asutas viis aastat hiljem omanimelise firma. Ettevõte valmistas eksklusiivseid autosid, kuid lõpetas tegevuse aastal 1961.

Borgward suri paar aastat hiljem, pidades pankrotti valeks lahenduseks. Hämmastav oli see, et pärast võlgade maksmist oli kassas veel miljoneid Saksa marku.

Hiinlased äratasid ettevõtte uuesti ellu aastal 2015 ning nüüd toovad nad Borgwardi tagasi Euroopasse. Kuigi autode tootmine oleks odavam Hiinas, tahab Borgward austada oma ajalugu ja avada tehase Borgwardi kodulinnas Bremenis. Tehase ehitust alustatakse 2017. aastal ning esimene auto peaks valmima järgmisel aastal.

ACCELERISTA KOMM See peaks olema hea uudis kõigile saksa auto sõpradele. Sest Borgwardi omanikud on kinnitanud, et kõik Euroopasse toodetavad autod disainitakse sakslaste poolt. Kuigi prototüübid on vaid pistikhübriidsed, lisab optimismi tootja lubadus, tulla turule täiselektrilise maasturiversiooniga. Ootame põnevusega!

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.